Komenda Miejska Policji w Szczecinie poinformowała o kolejnej próbie samobójczej, której udało się zapobiec w ostatniej chwili. Młody mężczyzna z nieznanych jeszcze powodów chciał targnąć się na swoje życie.

Jak przekazały służby, posterunkowa Joanna Sawicka oraz młodszy aspirant Wojciech Koziński z Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie otrzymali zgłoszenie do podjęcia pilnej interwencji wobec osoby, która chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, lecz nikogo nie zastali. Dopiero po chwili udało się ustalić prawidłowe miejsce pobytu desperata.

– Na strychu jednego z bloków odnaleźli 24- latka, a obok niego do belki stropowej przywiązany był sznur. Mundurowi zdążyli. Zawiadomili ratowników medycznych, którzy zajęli się młodym człowiekiem. Po raz kolejny szybka i skuteczna reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii – mówi Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 

Policjant przypomina: – Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zrachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

Mężczyzna trafi pod opiekę psychologiczną. Policja nie ujawnia, jakie były motywy desperackiego działania 24-letniego mieszkańca Szczecina.