Dom Kultury „Krzemień” to nowa, 13. instytucja kultury w Szczecinie, mieszcząca się w nowoczesnym, zbudowanym od podstaw i oddanym w 2020 r. budynku, w dzielnicy Podjuchy, w prawobrzeżnej części miasta Szczecin
Opis miejsca

„Krzemień” to POŁĄCZENIA twórcze i społeczne.

To różne linie biegnące z wielu miejsc, które spotykają się we wspólnym punkcie. To twórcze iskrzenie wytworzone podczas kontaktu z drugim człowiekiem. To wspólna mapa myśli budująca obraz świata bliskiego wielu, jednocześnie mający wpływ na odkrywanie i budowanie samego siebie.

„Krzemień” to WYDARZENIA kulturalne.

To miejsce będące gotowe na emocje – z zakresu wszystkich sztuk. To scena, która w odpowiednich warunkach ma generować doznania uniesień odbioru wydarzeń artystycznych - czy to muzyka, teatr, kino, taniec, spotkania, multimedia, interdyscyplinarność – w nowoczesnej przestrzeni, dostępnej dla odbiorców bez żadnych wykluczeń. To jedyne tak wielofunkcyjne miejsce na prawobrzeżu Szczecina. Obecnie jedyna scena i widownia tego formatu w Szczecinie.

„Krzemień” to EDUKACJA artystyczna i kulturowa.

Każdy człowiek jest indywidualnością, każdy ma swoją własną opowieść, którą może przedstawić innym. Sztuka jest związana z ewolucją otwierania swojego wnętrza i przedstawiania go drugiemu człowiekowi. Towarzyszy temu ekscytacja, emocje, radość tworzenia, czasami tez obawy i troska o samego siebie. Naszym celem jest wspieranie tego procesu, poprzez stwarzanie odpowiednich warunków do rozwoju poczucia własnej wartości i nabywania umiejętności artystycznych. „Krzemień” to też miejsce uwrażliwiania swojego wnętrza na otaczający świat i zjawiska kultury.

„Krzemień” to OTWARTOŚĆ i aktywność lokalna.

Nie może być przypadkiem iż wzdłuż północnej ściany nowo powstałego obiektu ciągnie się ul. Sąsiedzka. Bycie otwartym dla innych to w dzisiejszych czasach szczególnie istotne zadanie. Chcemy zbliżać, łączyć, motywować, dawać pole do inspiracji i działania. Chcemy być miejscem, które udostępniając narzędzia i możliwości sprzyja tworzeniu relacji międzyludzkich - ponieważ dystans społeczny nigdy nie może determinować i ograniczać wzajemnych pragnień, zachowań i chęci dawania siebie drugiemu człowiekowi.

Godziny otwarcia
Poniedziałek: zamknięte
Wtorek: zamknięte
Środa: zamknięte
Czwartek: zamknięte
Piątek: zamknięte
Sobota: zamknięte
Niedziela: zamknięte

Nadchodzące wydarzenia

KINO w DK „Krzemień”
30 września 2023, 16:00
Dom Kultury „Krzemień”
KINO w DK „Krzemień”
30 września 2023, 19:00
Dom Kultury „Krzemień”