Iluminacja Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec działa i jest już gotowe na pierwsze wydarzenia, które już za kilka tygodni odbędą się na scenie w sercu Parku Kasprowicza. W czwartek wieczorem przeprowadzone zostały kolejne testy, które tym razem były połączone z dźwiękiem.

Iluminacja zmodernizowanego Teatru Letniego składa się z około 600 opraw oświetleniowych świecących w stronę pokrycia dachu. Dodatkowo każda z nich ma możliwość indywidualnego sterowania, a sam system umożliwia tworzenie iluminacji statycznych oraz dynamicznych w dowolnym kolorze.

Jeden z elementów scenotechniki

– Iluminacja to jeden z elementów skomplikowanego systemu scenotechniki, która będzie działać na obiekcie – tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. – Dodatkowo, amfiteatr wyposażony jest w instalację oświetlenia podstawowego składającego się z około 350 opraw świecących na widownię. One również posiadają możliwość indywidualnego sterowania oraz regulacji temperatury barwy – od zimnej po ciepłą.

Dodajmy, że w stopniach widowni zainstalowanych jest około 220 sztuk opraw przeszkodowych. Ponadto amfiteatr wyposażony jest w rozbudowaną instalację technologii scenicznej, która składa się m.in. z 70 wciągarek. Można na nich wieszać oświetlenie sceniczne, nagłośnienie oraz scenografię.

– Do wciągarek doprowadzone są przewody zasilające oraz sterujące co daje możliwość szybkiego montażu i podłączenia oświetlenia oraz nagłośnienia organizatorowi imprezy – dodaje Piotr Zieliński. – Do wykonania instalacji użyte zostało około 60 kilometrów przewodów elektrycznych.

Wielkie otwarcie pod koniec lipca

W Teatrze Letnim realizowane są ostatnie prace wykończeniowe. Trwają również próby i testy wszystkich instalacji oraz odbiory cząstkowe. W czwartek wieczorem przeprowadzone zostały także kolejne testy iluminacji, ale tym razem były połączone z dźwiękiem.

Otwarcie zmodernizowanego amfiteatru w Parku Kasprowicza zaplanowano na piątek, 29 lipca. Przez dwa dni na rozbudowanej scenie występować będą przede wszystkim szczecińscy artyści.