Rozmawiały o zdrowiu psychicznym, motywowały do działania i przekazywały sobie dobre wzorce. Kobiety ze Szczecina i regionu spotkały się w sali kameralnej szczecińskiej filharmonii na pierwszej edycji Forum Kobiet. Wydarzenie przyciągnęło wiele pań chcących zadbać o swój rozwój osobisty.

W czwartkowym wydarzeniu udział wzięli zaproszeni przez organizatorów prelegenci, a wśród nich między innymi projektantka Sylwia Majdan, prezenterka telewizyjna Joanna Racewicz, psycholożka Maria Rotkiel oraz aktor Filip Cembala.

Chcą inspirować i motywować

Taki cel przyświeca spotkaniom, które mają być w Szczecinie organizowane częściej. Anicie Gałek, czyli przewodniczącej Rady Kobiet przy prezydencie Szczecina zależy, aby Forum Kobiet na stałe wpisało się w kalendarz miejskich wydarzeń.

– Naszym celem jest to, aby konferencje i forum stanowiły inspirację i motywację dla kobiet. Przekazujemy rzetelne informacje, ponieważ zaprosiliśmy ekspertów w swoich dziedzinach. M.in. psycholożkę Marię Rotkiel, prezenterkę telewizyjną i autorkę książę Joannę Racewicz. Chcemy, żeby kobiety wyszły stąd z uśmiechem, motywacją i chęcią do działania – mówiła Anita Gałek.

W gmachu szczecińskiej filharmonii zebrało się kilkaset osób łaknących wiedzy. Wśród nich Magda Walczyńska, która prowadzi Szczeciński Town Shop. Jak podkreślała w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl, przyszła specjalnie po to, aby zebrać inspiracje do swoich następnych projektów.

– Jest to pierwsze wydarzenie tego typu w Szczecinie. To bardzo mocny głos kobiecy w mieście i nie wyobrażam sobie, żeby mnie tutaj dzisiaj nie było. Usłyszałam wiele treści, z których, mam nadzieję, wyciągnę coś dla siebie. Przede wszystkim zostały tutaj poruszone problemy, które warto byłoby zauważyć i głośno o nich mówić. Istnieje potrzeba wzmocnienia relacji w kobiecej energii. To ważne, że kobiety nie tylko ze sobą wojują i są przeciwko sobie. Jest też braterstwo kobiece, które da się odczuć podczas tego wydarzenia – mówiła Magda Walczyńska w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.

Holistyczne podejście to jest klucz

Szczecińskie Forum Kobiet ma podejmować tematy nie tylko związane stricte z płcią piękną. Jak przekonuje Anita Gałek, Rada Kobiet przy prezydencie Szczecina skupia się co prawda na motywowaniu środowisk kobiecych, ale jej wydarzenia mają pomóc w ogólnej integracji i zrozumieniu.

– Holistyczne podejście to jest klucz. Z pewnością rady kobiet utożsamiane są tylko z działaniami prokobiecymi, ze wsparciem i pomaganiem kobietom. Oczywiście tak. My się w to włączamy. Ale nasze działania są skierowane również w stronę mężczyzn. Dla nas jest ważne, żeby to samopoczucie i zdrowie psychiczne kształtowały się w ogóle w społeczeństwie. Nie tylko wśród kobiet. To przesłanie, te spotkania służą integracji środowisk kobiecych, ale też chcemy mówić dużo o wzajemnym wsparciu. Mówimy o tym, żeby nie konkurować ze sobą, żeby nie oceniać siebie wzajemnie, a żeby spróbować współpracować – komentuje organizatorka wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. Obowiązywały jednak wcześniejsze zapisy online.

Portal wSzczecinie.pl był patronem medialnym I Szczecińskiego Forum Kobiet.