Coraz więcej osób wybierając miejsce wypoczynku, szuka przestrzeni, która nie tylko zapewni komfort i wygodę, ale również zaskoczy. Absolutny światowy przebój ostatnich miesięcy to kompleksy glampingowe. Standardowe domki letniskowe zastępowane są przez efektowne, nowoczesne i dobrze wyposażone namioty sferyczne. Ich producentem jest firma FDomes ze Szczecina. – Glamping to szansa na nowoczesny biznes, który w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki. Warto wykorzystać tę okazję, tym bardziej, że turystyka może liczyć na wsparcie z Krajowego Planu Odbudowy – mówi Agnieszka Wójcikowska, prezes zarządu firmy FDomes.

Wysoki standard i bliskość natury. Światowy przebój wkrótce na Pomorzu Zachodnim

FDomes to jedna z najbardziej znanych szczecińskich firm. Przedsiębiorstwo dynamicznie rozwija swoją działalność na całym świecie, udowadniając, że innowacyjne i odważne pomysły to klucz do sukcesu. Kopuły sferyczne przygotowane przez FDomes wykorzystywane były przez Lady Gagę czy zespół Bon Jovi. Zagrały również w filmie „Marsjanin” Ridleya Scotta.

Od lat firma prężnie prosperuje w sektorze HoReCa, oferując nowoczesne namioty sferyczne, które idealnie sprawdzają się w działalności gastronomicznej, hotelarskiej, eventowej czy turystycznej.

– Doświadczenia glampingu są nieporównywalne z wypoczywaniem w standardowych domkach letniskowych. Łączymy bliskość natury z wysokim standardem. Unikatowy design przyciąga wzrok, a komfortowe wyposażenie sprawia, że w namiocie glampingowym można wypoczywać nawet przez cały urlop. Przygotowywane przez nas namioty wyposażone są w pełnowymiarowe łazienki, aneksy kuchenne, duże i wygodne łóżka a także zaskakujące antresole. Jesteśmy w stanie tak zaprojektować namioty, by spełniały potrzeby klientów, którzy planują konkretne inwestycje – mówi Agnieszka Wójcikowska.

W ostatnim czasie w wielu miejscach Europy powstają parki glampingowe.

– Nasze namioty są często położone na terenach zielonych, między drzewami, blisko wody. Takie kompleksy cieszą się wielkim zainteresowaniem, bo to coś zupełnie innego, nowego, ekscytującego. Wiele osób do takiej formy wypoczynku podchodzi najpierw z dystansem, a potem z zachwytem – mówi przedstawicielka FDomes. – Nasi klienci najpierw budują w swoich kompleksach dwa-trzy obiekty, a potem wracają po kolejne, ponieważ zainteresowanie i zwrot z inwestycji szybko rośną.

Namioty sferyczne mogą być wykorzystywane także w sektorach eventowym oraz gastronomicznym.

– Restauracja w namiocie glampingowym. Całoroczna czy sezonowa to również doskonały pomysł – dodaje prezeska FDomes. 

Twój resort glampingowy dzięki KPO? To szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji

Przedsiębiorcy działający w sektorze HoReCa, którzy mają udokumentowany spadek obrotów i stratę w czasie pandemii COVID-19, mogą liczyć na wsparcie ze środków z Krajowego Planu Odbudowy. To szansa na rozwój i zaplanowanie inwestycji, które sprawią, że oferta turystyczna przedsiębiorstwa stanie się jeszcze atrakcyjniejsza. To idealna okazja, by zainwestować w glamping.

Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia wspartego przez KPO może wynieść 600 tys. zł, a maksymalna dotacja 90% tych kosztów. Ze środków z KPO mogą skorzystać firmy sektora MŚP, które prowadziły i prowadzą działalność gospodarczą określoną odpowiednim kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), potwierdzoną wpisem do właściwego rejestru w jednej z branż: hotelarstwo, gastronomia, turystyka, kultura.

– Namioty sferyczne FDomes to innowacyjne i wszechstronne rozwiązania, które idealnie nadają się do dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy w ramach działań z zakresu branży hotelowej, gastronomicznej lub eventowej – mówi Agnieszka Wójcikowska, prezes zarządu FDomes. 

Glamping to szansa na nowoczesny rozwój turystyki na Pomorzu Zachodnim, wyróżnienie się na tle konkurencji i zainteresowanie turystów zupełnie innym spędzaniem wolnego czasu, w zachwycających okolicznościach przyrody.

Poznaj nas lepiej:

https://fdomes.com/kpo/

https://fdomes.com

https://www.instagram.com/fdomes/

https://www.facebook.com/fdomes/