Rzeźnik z Niebuszewa nie powiedział ostatniego słowa. „Miasto nocą”, czyli współczesną reinterpretację zbrodni Józefa Cyppka, będzie można obejrzeć w kinach wraz z końcem marca.

Według informacji przekazanej przez Pawła Lewandowskiego, reżysera i scenarzystę filmu, wszyscy chętni powinni śledzić stronę kin Helios. „Miasto nocą” pojawi się na ekranach znanej sieci w szczecińskim Kupcu, Outlet Parku i w Koszalinie. Rezerwacje na seanse ruszą w środę, 22 marca.

– „Miasto nocą. Powrót rzeźnika z Niebuszewa” w regularnym repertuarze kin Helios w Szczecinie! – potwierdziła w poniedziałek Małgorzata Majewska, dyrektor zespołu kin Helios w Szczecinie. W tym samym dniu, tj. 31 marca 2023 r. o godzinie 19:00, odbędzie się pokaz specjalny z twórcami filmu. 

W przyszłości planowane są również pokazy w Kinie Zamek oraz Kinie Pionier.

– Od wyników w województwie zachodniopomorskim będzie zależało, czy „Miasto nocą” pokażemy szerszej publiczności. A to prawdziwa rzadkość, aby tytuł niezależny wszedł do sieci dużych kin w Polsce – mówi Paweł Lewandowski.

Oficjalna premiera miała miejsce 19 stycznia 2023 roku w szczecińskim Multikinie. To wtedy pięćset osób po raz pierwszy zobaczyło produkcję powstającą przeszło sześć lat.

Akcja filmu zaczyna się w połowie września w Szczecinie. Trwają intensywne poszukiwania zaginionej Justyny Przybysz, której okaleczone ciało odnajduje się w kanale rzecznym. Kobieta nie ma prawej dłoni. To dopiero początek okrucieństw, które zafunduje mieszkańcom kanibal zainspirowany historią Rzeźnika z Niebuszewa.