Za nami pierwszy dzień wydarzeń organizowanych wspólnie przez Gminę Police i Grupę Azoty Police. Nie zabrakło dobrej muzyki, strefy rozrywki dla dzieciaków i dobrej pogody.

By zadowolić różnych ludzi i gusta

Dni Polic 2022 i Dni Chemika 2022 to wydarzenia, które w piątek i sobotę towarzyszą policzanom. Jak obiecują organizatorzy, znajdzie się coś dla każdego. Ktoś mógłby powiedzieć, że to niespójny program, bez myśli przewodniej. Ale w takim podejściu jest metoda.

– Jak organizuje się taką imprezę? Myśli się o ludziach, jak zadowolić różne osoby, w różnym wieku. Adresujemy program do mieszkańców Polic, a przecież nasi mieszkańcy są różni – mówiła Anna Ryl, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. – Poza sceną mamy atrakcje związane z rozrywką dla dzieci. Są dmuchańce, wesołe miasteczko. Widzimy uśmiechy na twarzach.

– Pogoda jest wspaniała, wspaniała jest atmosfera i zabawa. Po pandemicznej przerwie znowu jesteśmy razem – dodał Władysław Diakun, burmistrz Polic. – Dziś bawimy się pod szyldem Dni Polic, jutro jako Dzień Chemika. Zapraszam dzisiaj, zapraszam jutro.

Obie imprezy odbywają się na polanie przy Szkole Podstawowej nr 8.

Na otwarciu imprezy nie zabrakło też wzruszających momentów, jak wystąpienia pani burmistrz Dolnego Rozdołu, regionu partnerskiego, która dziękowała policzanom za wszelkie wsparcie i okazaną pomoc. Jej kilkuminutowe przemówienie nie obyło się bez łez, a zgromadzeni pod sceną ludzie swoimi pozytywnymi reakcjami potwierdzili, że niesiona pomoc płynie prosto z serc.

Muzyczny miszmasz, bisy i świetna zabawa pod sceną

Widać, że po pandemicznej przerwie, ludzie łakną wydarzeń kulturalnych, koncertów i okazji do wspólnego spotkania się i dobrej zabawy. I zgodnie z zapowiedzią dyrektor MOK, scena muzyczna ugościła artystów grających w różnych stylach, tak że przybyli policzanie naprawdę nie mogli narzekać na monotonność.

Pierwszy wystąpił śląski zespół Chwila nieuwagi, którego repertuar skierowany był raczej dla młodszej widowni. Następnie publiczności zaprezentowała się, eksperymentująca z hip-hopem i jazzem grupa Bitamina z Vito Bambino na czele.

W piątek minęło również 100 dni od rosyjskiego ataku na Ukrainę. Z myślą o wszystkich uciekających przed wojną przygotowano również występ Inesy Bratushchyk, podczas którego z publiczności dało się słyszeć donośne „Slava Ukraini!”

Kolejny występ gwiazdy, wielokrotnej laureatki Fryderyków, Ani Dąbrowskiej spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez policzan. Tak długo oklaskiwali artystkę, że nie miała wyboru, jak tylko zaśpiewać na bis.

Ludzi z każdą minutą imprezy przybywało, by na koncercie Nocnego Kochanka zająć całą wyznaczoną dla publiki przestrzeń. Widać było, że tłum świetnie się bawił, skacząc i śpiewając z artystami. A i samym wykonawcom udało się nawiązać fajną relację z przybyłymi pod scenę ludźmi. Widownia nie dała tak łatwo odejść zespołowi, który przedłużył swój występ o kilkanaście minut.

A dzisiaj, w sobotę, 4 czerwca, organizatorzy zapraszają na Dni Chemika. To również będzie dzień pełen koncertowych doznań oraz wielu atrakcji dla całych rodzin. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://wszczecinie.pl/dni_chemika_2022,id-35568.html?d=2022-06-04

– Zapraszamy tych, którzy znają już imprezę, wiemy, że wracają. Myśli, że wszyscy nowi, którzy dopiero poznają ten klimat, też zawitają do nas ponownie – mówi Anna Ryl.