Chcesz mieć wpływ na repertuar koncertowego otwarcia nowego budynku Filharmonii ? Chcesz by orkiestra symfoniczna zagrała utwory Chopina, Mozarta, czy może Carla Loeve? Od 10 maja będzie można wziąć udział w plebiscycie, który o tym zdecyduje.

Filharmonia szczecinianom

„Filharmonia szczecinianom” to hasło plebiscytu, którego celem jest wybór utworów, jakie będą wykonane podczas jednego z koncertów inaugurujących działalność Filharmonii w nowej siedzibie (przy ul. Matejki 48) na początku marca przyszłego roku. Uczestnik plebiscytu zgłosić może maksymalnie trzy propozycje wskazując na  utwory z muzyki klasycznej na orkiestrę symfoniczną. W pierwszym etapie (od 10 do 24 maja), zbierane będą wstępne propozycje repertuaru, a w drugim (od 3 do 14 czerwca), nastąpi głosowanie na najpopularniejsze tytuły, wyselekcjonowane spośród wszystkich zgłoszeń oraz przedstawione przez organizatorów (będzie ich niemniej niż 10).

 


Jak głosujemy ?

W pierwszym etapie plebiscytu tytuły utworów, które chcielibyśmy usłyszeć podczas inauguracji będzie można wysyłać na adres plebiscyt@szczecin.eu, lub wpisywać na kupony plebiscytowe, dostępne podczas koncertów szczecińskiej Filharmonii, odbywających się w dniach od jutra do 14 czerwca (pozostawiając je we wskazanych miejscach). 

Nagrody

Ogłoszenie  wyników plebiscytu nastąpi 21 czerwca podczas Święta Muzyki – Fete de la Musique., a nagrodami przewidzianymi dla uczestników  jest 50 kuponów na koncerty w Filharmonii w sezonie 2013/2014. Będziemy oczywiście informować na naszych stronach o kolejnych szczególach dotyczących plebiscytu.