To nagrodzeni w plebiscycie MozArty 2014, organizowanym przez RMF Classic. Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie otrzymała tytuł "Rzecz z Klasą 2014".

„Imponujący projekt architektoniczny autorstwa Estudio Barozzi Veiga, czyli hiszpańsko-włoskiego duetu architektonicznego - Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga. Prawie 13 tysięcy m2 powierzchni, cztery naziemne i dwie podziemne kondygnacje budynku, dwie sale koncertowe z doskonałą akustyką (duża w kolorystyce Słońca, kameralna w kolorystyce Księżyca), 1145 miejsc na widowniach, 2500 m2 sufitu i ścian pokrytych szlagmetalem (imitacja złota), posadzka sprowadzana aż z Majorki. Wyglądem przypomina lodowy pałac lub wierzchołek góry lodowej. Fachowcy podkreślają, że to pierwszy tak spójny projekt w Polsce” - tak redakcja RMF Classic uzasadnia nominację dla Filharmonii w Szczecinie.

Gala wręczenia nagród, przyznawanych już po raz piąty w plebiscycie MozArty RMF Classic, odbyła się w poniedziałek, 9 marca, w Warszawie.

Słuchacze stacji wybrali swoich faworytów w czterech kategoriach. Poza Rzeczą z Klasą były to również Człowiek Roku, Wydarzenie Roku i Muzyka Filmowa Roku. Nagrody powędrowały do Tomasza Kota za rolę prof. Religi w filmie "Bogowie", twórców nagrodzonego m.in. Oscarem filmu "Ida", za pasmo sukcesów oraz do Łukasza Targosza za muzykę do serialu "Wataha".