Blisko 65% poparcia w drugiej turze wyborów samorządowych w gminie Dobra zdobyła Magdalena Zagrodzka, startująca z KWW Magdaleny Zagrodzkiej. Pokonała Joannę Napiwodzką, startującą z poparciem Koalicji Obywatelskiej. Na stanowisku wójta Zagrodzka zastąpi Teresę Derę, która nie ubiegała się już o reelekcję.

Nowa wójt w gminie Dobra

Magdalena Zagrodzka z gminą Dobra związana jest od lat. W 2018 roku poważnie zagrażała ówczesnej wójt, Teresie Derze, starającej się o reelekcję. Teraz wygrała pierwszą turę, a w drugiej potwierdziła wysokie poparcie. W sumie Zagrodzka zdobyła 64,5% głosów, a startująca z poparciem Koalicji Obywatelskiej Joanna Napiwodzka – 35,5%.

– Dziękuję bardzo mieszkańcom za obdarzenie mnie ogromnym zaufaniem. To dla mnie motywacja do pracy i mam nadzieję, że nie zawiodę. Cała moja drużyna pracowała do samego końca, mam taki wspaniały zespół ludzi, że będziemy zmieniać gminę Dobrą na lepsze – skomentowała Magdalena Zagrodzka w rozmowie z portalem wSzczecinie.pl.

W czasie kampanii Zagrodzka mówiła, że należy w pierwszej kolejności zająć się budową i naprawą istniejącej infrastruktury w gminie.

– Jak pada, to moi mieszkańcy są zalewani, jak jest sucho, to nie mają wody w kranach i nie mogą podlewać ogrodów. Musimy to zmienić. Mieszkańcy chcą mieć wodę w domach, a nie na basenie – mówiła Zagrodzka podczas gorącej dyskusji na temat budowy kompleksu sportowego, który ma powstać w Mierzynie. W ostatnich dniach wójt Teresa Dera podpisała umowę na jego budowę, co Zagrodzka uznała za zbyt dużą i niepriorytetową inwestycję.

W radzie gminy Dobra Zagrodzka będzie miała 9 radnych. Nie daje jej to samodzielnej większości.

Soska nie będzie wójtem, a w Gryfinie bez zmiany, choć na taką się zapowiadało

Zmiany zapowiadały się również w Gryfinie, gdzie urzędujący burmistrz Mieczysław Sawaryn znaczącą różnicą głosów przegrał I turę wyborów, ale ostatecznie udało mu się obronić stanowisko. Otrzymał ponad 51% głosów mieszkańców.

Zaskakująco II tura zakończyła się w Goleniowie, gdzie wiceburmistrz Tomasz Banach, popierany przez urzędującego burmistrza Roberta Krupowicza, przegrał z Krzysztofem Sypniem, startującym z lokalnego komitetu.

Na stanowisku wójta Przelewic pozostanie Mieczysław Mularczyk. Jego konkurentem był dawny zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska.