Pokażą, że historię Małego Księcia można opowiedzieć zarówno za pomocą spektakularnych akrobacji cyrkowych artystów Teatru Ocelot, jak i muzycznych animacji. W efektownie oświetlonych Ogrodach Przelewice na dzieci czekać będzie również roztańczony świat Akademii Pana Kleksa. Tematem przewodnim najbliższej „Nocy Bajek” (w sobotę, 15 czerwca, od godziny 21) będą podróże.

To już staje się tradycją, że Ogrody Przelewice regularnie zmieniają się w bajkową krainę. W najbliższą sobotę parkowe alejki wśród 1300 różnych gatunków drzew znów rozbłysną kolorowymi światami.

– Nasze iluminacje zawsze są inne. Każda edycja jest niepowtarzalna. Teraz też zapraszamy na unikatowy pokaz świetlny i nowe propozycje bajek dla najmłodszych – zachęca Marcin Cichocki, pomysłodawca i współorganizator „Nocy Bajek”.

Jak zawsze, spektakle teatralne przygotowano na trzech scenach. Na każdej z nich przedstawienie odbędzie się trzy razy, nie ma więc ryzyka, że spacerując po baśniowym świecie w Przelewicach można coś przegapić.

Akrobacje na światowym poziomie i powrót po entuzjastycznym przyjęciu

Na Scenie za Pałacem wystąpią artyści z Teatru Ocelot. To kuźnia akrobatycznych talentów, ich wychowanków można regularnie oglądać w programie Mam Talent, a także na wielu innych dużych wydarzeniach i na najbardziej prestiżowych arenach cyrkowych. Tym razem połączenie dynamicznej akrobatyki, powietrznego baletu, muzyki i pantomimy posłuży do opowiedzenia historii Małego Księcia.

– Teatr Ocelot gości u nas po raz pierwszy. Myślę, że tych artystów nie trzeba nikomu przedstawiać, są laurearami wielu prestiżowych nagród. Szykują się bardzo widowiskowe występy – zapowiada Marcin Cichocki.

Druga scena będzie usytuowana nad Stawem Centralnym, przy „ulicy czekoladowej”. Wystąpi tam Teatr Pana O, który przy pomocy wyjątkowej oprawy UV zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Pana Kleksa.

– Teatr Pana O został już okrzyknięty objawieniem naszych „Nocy Bajek”. Wracają do nas po entuzjastycznym przyjęciu podczas poprzedniej edycji – podkreśla organizator.

Podróż z Małym Księciem wypełniona śpiewem i animacjami

Po wizycie w świecie Akademii Pana Kleksa, będzie można wrócić do podróży z Małym Księciem. Wyjątkowej, bo wypełnionej śpiewem i animacjami dla najmłodszych. Zadba o to Monika Makowska-Wiącek, wokalistka Gorzowskiej Orkiestry Dętej, świeżo upieczona mama i wielokrotnie nagradzana autorka warsztatów dla dzieci. Wystąpi na polanie za Ogrodem Skalnym.

– Na scenie będą czytane fragmenty Małego Księcia, a później poszczególne sceny zamienią się w piosenki – zdradza Marcin Cichocki.

Tradycyjnie, częścią wydarzenia będą szalone zabawy rozkręcane przez Ligę Szczecińskich Superbohaterów na czele z Tomaszem Gierwiatowskim. Na potrzeby „Nocy Bajek” wcielali się już m.in. w rolę wampirów. Ich najbliższy performance pozostaje na razie tajemnicą.

Ceny biletów na „Noc Bajek Podróże” zaczynają się od 40 zł. Można je kupić online:

https://www.biletomat.pl/bilety/noc-bajek-podroze-przelewice-41335/

Liczba miejsc ograniczona!

Organizator zachęca do skorzystania z opcji biletów z transportem, wraz z partnerem wydarzenia - Follow Me.