Sport jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w sukcesach naszych sportowców, które obserwujemy na przestrzeni ostatnich lat. Największą popularnością wśród Polaków cieszą się sporty zespołowe. O jakich mowa? Przedstawiamy TOP 3.

Piłka nożna

Nikogo nie powinno dziwić, że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem zespołowym w Polsce. Polacy zarówno zaciekle śledzą mecze narodowej reprezentacji, swoich ulubionych drużyn, jak i sami chętnie w ramach aktywności fizycznej grają w piłkę. Jeździmy na stadiony, aby móc na żywo kibicować naszym piłkarzom, a jeśli nie mamy takiej możliwości, zaciekle śledzimy ich poczynania przed telewizorem.

Piłka nożna to sport, w którym dwie drużyny grają jedną piłką. Jedna drużyna stara się strzelić więcej goli niż druga. Każda z nich ma jedenastu zawodników, z których jeden jest bramkarzem. Gra trwa zwykle 90 minut, dwie połowy po 45 minut każda. Do tego dochodzi czas przestoju w przypadku przerw w grze z powodu kontuzji. Jeśli gra zakończy się remisem po normalnym czasie gry, ale bezwzględnie musi mieć zwycięzcę, następuje dwukrotne przedłużenie o 15 minut. Jeśli nadal nie ma triumfatora, może być rozegrana seria rzutów karnych, w których zawodnicy obu drużyn na zmianę próbują strzelić bramkę z odległości jedenastu metrów. Wygrywa ten, komu po sześciu próbach udało się zdobyć więcej trafień.

Siatkówka

Za sprawą naszej reprezentacji w piłce siatkowej, która jest obecnym mistrzem świata, Polacy pokochali ten sport. Z nie mniejszymi emocjami, jakie towarzyszą nam podczas oglądania meczów piłki nożnej, śledzimy grę naszych siatkarzy.

W grze w siatkówkę mierzą się ze sobą dwie drużyny, w każdej z nich jest po sześciu graczy. Piłka jest podobna do piłki nożnej, ale lżejsza. W takiej dyscyplinie jak siatkówka nie wiadomo z góry, jak długo potrwa mecz, ponieważ wygrywa go drużyna, który będzie triumfować w trzech setach. Po zdobyciu 25 punktów wygrywa się seta. Cechą szczególną siatkówki jest to, że drużyny są oddzielone od siebie siatką. Nawet dotknięcie siatki jest uważane za błąd, ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, kontuzji jest mniej.

Piłka ręczna

Chociaż popularność piłki ręcznej nie dorównuje piłce nożnej, jest ona sportem lubianym przez Polaków, którzy chętnie śledzą poczynania naszych szczypiornistów zarówno przed telewizorami jak i na żywo. W piłkę ręczną na boisku grają dwie drużyny, z których każda ma po siedmiu graczy. Sześciu z nich to zawodnicy w terenie, jeden jest bramkarzem. Celem jest wrzucenie jak największej liczby piłek do bramki przeciwnika podczas gry. Gra trwa 60 minut i składa się z dwóch połów po 30 minut.

Te 3 sporty nie dość, że z łatwością zapełniają trybuny na stadionach i halach, to w dodatku cieszą się dużą popularnością u takich firm jak legalny bukmacher.