Niemal każdy z nas zauważa rosnącą w życiu codziennym przemoc. Można się z nią zetknąć już na ulicy, w tramwaju, w sklepie… Niestety dotyka ona również dzieci. Artyści postanowili sprzeciwić się temu organizując w Klubie XIII Muz wieczorne spotkanie pod tytułem „(S)Przeciw Przemocy”.

Muzycy, aktorzy i plastycy spotkali się 17 grudnia wraz z dziećmi, ich rodzicami oraz innymi zaciekawionymi inicjatywą osobami. Imprezę rozpoczęto od części teatralnej. Na scenie zostały przedstawione fragmenty znanej już z desek Teatru Lalek Pleciuga „Pippi Pończoszarki”, a zaraz po tym, można było posłuchać na żywo zespołu dziecięcego Arfik. Około godz. 19 na scenie pojawił się zespół Fat Belly Family, następnie brazylijscy bębniarze z grupy Sambal i Chorzy na Odrę. Gwiazdą wieczoru był Łona, który zakończył wczorajszy wieczór w Klubie XIII Muz. Na ten koncert czekała pewnie większa część widowni. I było warto. Łona z Rymkiem nawiązali jak zwykle świetny kontakt z widownią. Najpierw zainteresowali się dzieciakami wdrapującymi się na scenę, później rozruszali starszą część publiczności, a na koniec wciągnęli wszystkich do luźnej zabawy. Jednak tego wieczoru, największe brawa zbierał Dj Twister, który najbardziej rozgrzał publikę.

 

W czasie środowego spotkania dzieci mogły wziąć udział w konkursach, zabawach oraz posłuchać bajek. W międzyczasie chętni oglądali wystawę prac plastycznych związanych z tematem przemocy wobec dzieci.

 

Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski.