Halloween to nie tylko „cukierek albo psikus” wypowiadane przez drzwi ze strony małych wyłudzaczy słodyczy. To również jedno z tych świat, do których właściciele klubów przygotowują się równie sumiennie co do Walentynek czy Sylwestra. Lokale w ten dzień wabią klientów różnorodnym wyborem atrakcji – mroczną muzyką, „krwawymi” drinkami, darmowymi wejściami dla przebierańców bądź obsługą rodem z horroru. Dokąd pójść, by 31.10 poczuć klimat Halloween i przestraszyć się (a także zabawić) nie na żarty? Zapraszamy do subiektywnego przeglądu szczecińskich imprez z okazji wigilii Wszystkich Świętych.

Przebrani wchodzą za free

W Hormonie impreza pt. „Helołin”, gdzie straszyć będą Agata & TommDj, a wszyscy przebrani w WIDOCZNY sposób wchodzą za darmo. Premiowanie darmowym wstępem przebrania będzie również w Club 77, pozostali będą musieli ponieść koszt wstępu w wysokości 10 zł (panie) i 15 zł (panowie). W programie: scary drinks, za konsolą DJ ugly Robo. Dla wybrańców będą również rozdawane darmowe drinki.

W kostiumie również mile na Ciebie spojrzą w Grand Gru, dzięki czemu oszczędzisz na wjeździe. Jeśli zamiast darmowej wejściówki wolisz drinka, pójdź w przebraniu do Dekadencji. Tam od godz. 21:00 rozpoczyna się impreza Halloween Party. W jakiś tajemniczy sposób przebierańców będzie również premiować Alter Ego, lecz jak dotąd wciąż nie wiadomo jak. Wiadomo jednak na pewno, że tej nocy wstęp będzie za 8zł, za które otrzymacie dużą dawkę reggae, dancehallu i raggamuffin. W trakcie Alter Ego Halloween zagrają Kacezet, olaH, Agata, Marthaholtz i Lunatic.

Jazz, Blues i Rock

Imprezę przebieranką preferują również w Rockerze, a w trakcie wieczoru przewidziany jest koncert Queen. Royal Jazz Club zaprasza wszystkich miłośników spokojniejszej muzyki na koncert specjalny pt. Zaduszki jazzowe – start od 20:00 , wstęp na imprezę za free. Z kolei Free Blues Club urządza Halloween z Free Blues Band. Za wstęp wysokości 7 i 12 zł otrzymacie niepowtarzalną możliwość zobaczenia na żywo zespołu, który już od ponad 30 lat na gra muzykę pełna ekspresji, łączącą w sobie elementy rythm` n` bluesa , soul , funky i niektórych obszarów jazzu.

Z zupełnie z innej, nieHalloweenowej beczki

Pod prąd, na przekór wieczoru przebieranek i horroru, idzie Wasabi. Podczas Coffee Bar Night klubowicze otrzymają niesamowity wachlarz muzyki House, Funky, Soulfull i Progressive. Zagrają Mike Cortez, Groove Cocktail, a na pierwszych gości czekają promocyjne płyty cd z muzyką.

Święto duchów ignoruje również parę innych lokali, które Halloween mają głęboko w d...yni, i jak co tydzień urządzają swoje własne, cykliczne imprezy. Od przebierańców łaszących się o cukierki odpoczniesz w lokalu Can Can, City Hall, Coyote Club, Baila i Heya.

Wszystkim czytelnikom życzymy upiornie koszmarnej zabawy!