spektakle i opery

Idiota - spektakl Teatru "nie ma"

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Strefa Kultury Studenckiej, ul. Szwoleżerów 18a
Kiedy?
Piątek, 31.01.2020
O której godzinie?
20:00
Za ile?
datek do puszki
Opis wydarzenia
„Książę Myszkin: Wiesz, że cię nie oszukuję, bo zawsze byłem z tobą szczery. Nigdy przed tobą nie kryłem, co o tym myślę i zawsze mówiłem, że przy tobie czeka ją zguba. I ciebie tez… może jeszcze gorsza niż ją. Przedtem ci już tłumaczyłem ze ja ją nie miłością kocham, lecz żałością. Przyszedłem cię uspokoić, ponieważ i ty jesteś mi drogi, Parfien, ja cię bardzo kocham.

 

Parfien Rogożyn: Kiedy wstaniesz z miejsca, przejdziesz koło mnie, patrzę na ciebie i przyglądam się tobie. Kiedy cichnie szelest twojej sukni we mnie serce zamiera, kiedy wyjdziesz z pokoju, przypominam sobie każde Twoje słówko, jakim głosem i co powiedziałaś; a całą tę noc o niczym nie myślałem, tylko słuchałem, jak oddychałaś przez sen i słyszałem, jak się dwa razy obróciłaś…

Nastasja Filipowna: Bóg raczy wiedzieć co we mnie żyje zamiast mnie. Czytam to codziennie w dwojgu strasznych oczach, które stale patrzą na mnie, nawet wtedy gdy ich przede mną nie ma. Zabiłabym go ze strachu… ale on mnie wcześniej zabije.”

 

Występują:

Nastasja Filipowna – Zofia Sosińska

Książę Myszkin – Wojciech Sandach

Rogożyn – Artur Bartosiewicz

 

Scenariusz i reżyseria: Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz

Choreografia: Agnieszka Borkowska

Oprawa muzyczna: agness

Scenografia: Krzysztof Stępień

Wizualizacje multimedialne: Seweryn Niemiec

FB: https://www.facebook.com/events/3023101431036409/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję