koncerty

I MIĘDZYNARODOWY KONCERT CHARYTATYWNY - GALA OPERY WŁOSKIEJ

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Wtorek, 31.03.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
100 - 180 zł; bilety na bilety.fm
Opis wydarzenia
I Międzynarodowy Koncert Charytatywny to unikatowe w skali kraju wydarzenie, jednoczące serca światowej sławy muzyków i aktorów z Polski, Włoch, Słowenii, USA wokół idei rehabilitacji i rekonwalescencji w obszarze wodnym dla osób przewlekle chorych w naszym regionie. Koncert odbędzie się 31 marca w Filharmonii w Szczecinie.

 

Koncert w pierwszej części przedstawi utalentowanych artystów ze Szczecina, Warszawy, Chile i USA. Wystąpią: Konrad Słoka i zespół Liars & Sinners, Sylwia Różycka, Krzysztof Figiel, Felipe Sanchez, Nick Sinckler.

W drugiej części zagra dla nas światowej sławy skrzypek ze Stanów Zjednoczonych Hubert Pralitz, występujący ze znamienitymi dyrygentami i kompozytorami świata, a także z popularnymi gwiazdami muzyki, takimi jak np. Barbara Streisand, Stevie Wonder, The Skorpions, Kenny G.

Następnie w tonie włoskiej muzyki operowej wysłuchać będziemy mogli trio sopran, tenor, baryton w składzie: Dominika Zamara, Roberto Cresca, Neven Stipanow. Soliści nagradzani na światowych konkursach muzycznych pochodzący z Polski, Włoch i Słowenii zaśpiewają pod batutą wybitnego włoskiego dyrygenta Maestro Fabrizio da Ros i udziałem Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej.

Gala organizowana jest przez Fundację Anioły lubią Żywioły, której inicjatywa powstała na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej Szpitala "Zdroje" i zgromadziła ludzi dobrej woli wokół pionierskiego projektu, do tej pory nierealizowanego w naszym regionie. Wyjątkowość wydarzenia podkreśla fakt uzyskania licznych patronatów honorowych nadanych przez: Prezydenta Miasta Szczecina, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Rektora Pomorskiej Akademii Medycznej, Watykańskiego Stowarzyszenia "Tota Pulchra", Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie, Okręgowej Izby lekarskiej, Szpitala Zdroje, Polskiego Związku Żeglarskiego, Centrum Żeglarskiego w Szczecinie.

Koncert poprowadzi Robert Janowski, a dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rozwój żeglarstwa rehabilitacyjno-regatowego dla dzieci i młodzieży. Rehabilitacja poprzez sport i kontakt z naturą to nie tylko przełamywanie własnych barier, ale też wsparcie fizyczne i psychiczne dla niepełnosprawnych dzieci. Dlatego motto Fundacji: "W wodzie wstać, z wiatrem pędzić, w portach świata pogawędzić" nabiera nowego wieloznacznego wymiaru w integracji osób z niepełnosprawnością.

 

I MIĘDZYNARODOWY KONCERT CHARYTATYWNY - GALA OPERY WŁOSKIEJ

wtorek, 31.03.2020, godzina 19:00

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48

CENA: 100,00 ZŁ - 180,00 ZŁ

Bilety: https://bit.ly/2Pljm37

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję