wystawy

HITLERKAPUTIN – STOP DICTATORSHIP!

fot. archiwum wSzczecinie.pl

Gdzie?
Aleja Kwiatowa
Kiedy?
Sobota, 06.08.2022
O której godzinie?
12:00
Do kiedy?
Poniedziałek, 05.09.2022
Do której godziny?
23:55
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Organizatorzy z wielką radością zapraszają na uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce wystawy plakatów „HITLERKAPUTIN – STOP DICTATORSHIP!”, która odbędzie się 6 sierpnia 2022 r. o godz. 12:00 na Alei Kwiatowej.

 

Wystawa składa się na 39 dużych plakatów o wielkości 147x147 cm każdy. Jeden z plakatów został stworzony niedawno i właśnie w Szczecinie zostanie zaprezentowany po raz pierwszy.

Twórcą plakatów z cyklu „HITLERKAPUTIN” jest Vladimir Tsesler – jeden z najsłynniejszych białoruskich projektantów i grafików. Jego prace z zakresu plakatu, reklamy, malarstwa, rysunku oraz rzeźby znane są na całym świecie. Prace Tseslera, których współautorem jest Sergey Voichenko, znajdują się w zbiorach muzeów Łotwy, Szwajcarii, Niemiec, Japonii, Finlandii, USA, Rosji, a nawet w Luwrze. Znalazły się również na liście 500 najważniejszych plakatów XX wieku.

Seria plakatów „HITLERKAPUTIN” powstała w odpowiedzi artysty na wydarzenia polityczne ostatnich dwóch lat – protesty i represje w Białorusi i wojnę w Ukrainie. Każda z przedstawionych prac zawiera bardzo krótki, ale szczegółowy przekaz, których suma tworzy obraz współczesnej rzeczywistości.

Nie zabraknie też programu artystycznego – na otwarciu wystąpi profesjonalny białoruski zespół katolicki „Ad Dei Gloriam” członkowie którego są osobami represjonowanymi i mają zakaz pracy w Operze Białoruskiej. Organizatorzy wystawy natomiast podzielą się swoimi refleksjami odnośnie obecnej sytuacji w Białorusi.

Podczas otwarcia (jak i po nim) można będzie nabyć przedmioty o tematyce protestacyjnej – wszystkie środki zostaną przekazane na rzecz więźniów politycznych w Białorusi oraz członków ich rodzin.

 

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 6 sierpnia 2022 r. o godzinie 12.00 na Alei Kwiatowej. Czas trwania: od 06.08.2022 r. do 05.09.2022 r.

Organizatorzy wystawy: Stowarzyszenie Czabor oraz Littouwin LIONS CLUB.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję