Utwory Jimiego Hendrixa słyszeliśmy już w bardzo różnych wykonaniach, ale chyba warto spróbować jeszcze raz... 17 listopada we Free Blues Clubie wystąpią trzej amerykańscy muzycy tworzący projekt Voodoo Chile !

Jimi Hendrix Night  będzie finałem cyklu wydarzeń zorganizowanych przez ten klub po to by uświetnić dwie dekady  jego działalności i trzeba przyznać, że bardziej „wybuchowego” zakończenia nie można było chyba zaplanować. Zwłaszcza, że dziesięć dni później przypadnie 70 rocznica urodzin tego legendarnego muzyka.

 Projekt Voodoo Chile, to  pomysł  bardzo cenionego basisty TM Stevensa, znanego ze współpracy z Jamesem Brownem, Pretenders, Cyndi Lauper czy Steve`m Vai (grał na jego słynnej płycie ‘Sex And Religion”). Thomas Michael Stevens przyjedzie do Szczecina z dwoma muzykami - perkusistą Keithem LeBlanc oraz gitarzystą Ronny Draytonem (który osobiście znał Hendrixa). Na wszystkich, którzy dotrą do klubu w ten wieczór czeka mocna dawka   bluesa i funku i będą to nie tylko kompozycje Jimiego, ale również autorskie utwory muzyków projektu.

Ronny Drayton to gitarzysta, który swą renomę zawdzięcza  wieloletniej  współpracy z Jamesem  Blood Ulmerem. Ponadto można go usłyszeć na płytach  Davida Sylviana, Nony Hendryx or MeShell N`Degeocello, Tricky`ego. Uczestniczył również w  nagraniach grupy Afro Punk, w której grają  Vernon Reid (Living Color), Jimi Hazel (24-7 Spyz). 

Keith Le Blanc to nie tylko muzyk, ale także producent.  Współpracował m.in. z The Rolling Stones ,The Cure, Ministry, Nine Inch Nails czy  Annie Lennox. We własnym studiu, tworzy sample oraz remixuje kompozycje innych twórców.

Oprócz nich na scenę wyjdzie prawdopodobnie także jeszcze jeden gitarzysta jako gość specjalny, natomiast jako support zagra Free Blues Band.

Warto również zwrócić uwagę na inne wydarzenia w ramach jubileuszu klubu, które są w listopadowym programie. 7 listopada na jego scenie pojawi się Antymos Apostolis (muzyk znany z SBB oraz z solowych płyt) w ramach cyklu Jam z gwiazdą (wstęp wolny).  Dzień później  będzie można zobaczyć duńsko-polski jazzowy kwartet Entropy, a 15 listopada przetestować formę  zespołu Gerry Jablonski And The Electric Band czyli szkockiej formacji dowodzonej przez muzyka wywodzącego się z naszego kraju, odpowiedzialnej za sukces albumu o tytule „Life At Captain Tom’s”.