Hanza Tower w końcu otrzymała pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja warszawskiego dewelopera napotkała na swojej drodze wiele problemów, ale ostatecznie – po 11 latach – udało się ją doprowadzić do końca. Obecnie trwa przekazywanie apartamentów i lokali komercyjnych. Do kupienia pozostały ostatnie dwa mieszkania pięciopokojowe oraz lokale usługowe.

Przypomnijmy, że budowa Hanzy Tower rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku. Inwestycja dewelopera J.W. Construction napotkała po drodze na kilka problemów, jak np. rozwiązanie umowy z pierwszym wykonawcą. Prace pełną parą ruszyły w 2018 roku, a w październiku 2019 roku wieżowiec osiągnął docelową wysokość (104 metry).

Duże mieszkania czekają na właścicieli

Hanza Tower składa się z 30 kondygnacji, w tym 21 mieszkalnych, 4 mieszkalno-biurowych, 2 handlowo-usługowych. Na dachu znajduje się taras widokowy o powierzchni 200 m kw., a na trzech piętrach podziemnych – parking na 403 samochody i 120 rowerów.

Lokale mieszkalne zajmują aż 22 tys. m kw. powierzchni. Łącznie powstało 480 apartamentów, z których dwa ostatnie czekają na swoich właścicieli. To pięciopokojowe mieszkania o powierzchniach 149,57 m kw. i 209,11 m kw.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwotnie Hanza Tower miała mieć tylko charakter biurowy, ale zrezygnowano z niego na rzecz mieszkań. Wówczas przedstawiciele J.W. Construction tłumaczyli, że to nie był dobry moment na powstanie biurowca, bowiem komercjalizacja w Szczecinie nie wyglądała tak, jak powinna.

Ostatnie biura i lokale usługowe

Wciąż trwa także sprzedaż lokali handlowych, biurowych i usługowych. Na parterze do kupienia pozostały już tylko cztery. To przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy lokal o powierzchni 2312 m kw. i trzy małe z wejściem od ulicy o metrażach 186, 125 i 116 m kw. Zdaniem inwestora nadają się na „cukiernię, piekarnię, drogerię, aptekę, butik czy galerię”. Natomiast na pierwszym piętrze czekają lokale o powierzchniach 219 m kw., 529 m kw., 756 m kw., 800 m kw., i 839 m kw.

W Hanza Tower znajdzie się również centrum kongresowe zajmujące 3 tys. m kw., a także mniejsze sale konferencyjne. Przypomnijmy, że koncepcja architektoniczna szklanej wieży została zakupiona od Laguarda Low, pracowni ze Stanów Zjednoczonych. Za projekt budowlany odpowiada szczecińskie biuro Urbicon. Częścią reprezentacyjną wieżowca ma być hol z recepcją. Jego wnętrza zaprojektowała architektka wnętrz Aleksandra Abramczyk, która pracowała przy projekcie wnętrz hotelu „Dana”.