koncerty spotkania inne

Gwiazdka nad Łasztownią 2018 [dużo atrakcji]

materiały prasowe organizatorów

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 15.12.2018
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Sobota, 15.12.2018
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum zapraszają na trzecią odsłonę projektu "Gwiazdka nad Łasztownią" - od godziny 10 do 19 w naszej instytucji mnóstwo świątecznych atrakcji dla całych rodzin. Przed nami przygotowywanie świątecznych ozdób, czytanie bajek, warsztaty plastyczne, koncerty kolęd. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Po raz kolejny Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum zapraszają serdecznie na wydarzenie „Gwiazdka nad Łasztownią”. Przez cały dzień będziemy bawić się w duchu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W programie: kino świąteczne, występy artystyczne, wspólne czytanie bajek wraz ze sportowcami, przedstawicielami instytucji kulturalnych oraz aktorami, warsztaty oraz kiermasz świąteczny, loteria fantowa zorganizowana przez Fundację Tęcza Serc oraz wiele innych atrakcji.

15 grudnia od godziny 10.00 do wieczora w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza na wydarzenie „Gwiazdka nad Łasztownią”. Kolejny raz Łasztownia stanie się świątecznym centrum życia miasta, pełnym kolęd, świątecznych ozdób, warsztatów i zabaw przede wszystkim dla najmłodszych. Wydarzenie ma charakter charytatywny, a zebrane z loterii i puszek pieniądze zostaną przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia Progressum i na wsparcie jego podopiecznych.

Jak zapowiada współorganizatorka wydarzenia Monika Dyker – Woźniak, to będzie doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną: - Wśród atrakcji między innymi pokaz mody świątecznej, czyli jak poważnie i jak zabawnie ubrać się do świątecznego stołu. Przed nami kiermasz ciast i ciasteczek, prezentacja organizacji pozarządowych, malowanie i przygotowywanie ozdób świątecznych i świątecznych stroików, koncert kolęd w wykonaniu zarówno dzieci, jak i seniorek z północnych dzielnic Szczecina. Spodziewamy się ogromnej ilości gości, będziemy na nieco ponad tydzień przed Wigilią starali się przywołać ducha Świąt Bożego Narodzenia – zapowiada Monika Dyker – Woźniak.

Wielką atrakcją wydarzenia może być świąteczne czytanie bajek. Tym bardziej, że nie będzie to takie standardowe czytanie: - „Opowieść Wigilijna” będzie czytana po polsku, angielsku, chińsku, norwesku czy syryjsku. Bajki czytać będzie m.in. Pan Paweł Skubisz, dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie, Pan Jacek Janiak z Domu Kultury Słowianin, aktorzy Teatru Polskiego, seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy Piłkarze Pogoni Szczecin. Można powiedzieć, że świąteczne bajki czytane będą bez przerwy i z lat ubiegłych możemy stwierdzić, że z pewnością będzie się to cieszyło dużym zainteresowaniem – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

Pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone między innymi na rzecz Stowarzyszenia Tęcza Serc, z którym Stowarzyszenie Progressum prowadzi kampanię „Pozwól dziecku rozkwitnąć”, na rzecz Dagmary Mroczkowskiej, kobiety która cierpi na płatowe odpadanie skóry czy na finansowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 2, zasilimy konto Rady Rodziców, a pieniądze te trafiają na organizacje wydarzeń artystycznych czy przykładowo dofinansowanie obiadów dla dzieciaków, co jest często dużym problemem.

GWIAZDKA NAD ŁASZTOWNIĄ – 15 grudnia od godziny 10.00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Serdecznie zapraszamy – wstęp jest bezpłatny.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję