Mężczyzna pod wpływem alkoholu zaatakował i ranił nożem 32-letniego ratownika medycznego. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj nad ranem na izbie przyjęć na terenie Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Życiu ratownika nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna, który zaatakował ratownika medycznego, miał być pobudzony i agresywny. W pewnym momencie miał gwałtownie ranić nożem ratownika medycznego. Napastnik szarpnął także pielęgniarkę.

– Wczoraj nad ranem dostaliśmy informację o ugodzeniu nożem ratownika medycznego na izbie przyjęć jednego ze szpitali w Szczecinie. 32-letni pokrzywdzony jest teraz pod opieką lekarską. Policjanci zatrzymali 63-latka podejrzanego o ten czyn. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu we krwi. Sprawą zajmuje się już prokuratura – informuje Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. 

– Poszkodowany ratownik medyczny jest zatrudniony w 109. Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Znajduje się pod opieką lekarzy na naszym oddziale chirurgii, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje rzecznik placówki Marcin Górka.

63-latek znajduje się w policyjnym areszcie. Dzisiaj planowane są czynności z jego udziałem.