W Brojcach pod Gryficami trwa budowa parku rozrywki Hossoland. Wiadomo już jednak, że nie ma szans na otwarcie wiosną 2024 roku, jak wcześniej zapowiadano.

Prace ruszyły pod koniec 2022 r. i miały potrwać około 1,5 roku. Aktualnie inwestor nie podaje jednak dokładnego terminu ich zakończenia.

– Początkowo otwarcie zaplanowane było na wiosnę 2024 r. Jednak z uwagi na obszerny zakres robót budowlanych i bardzo wymagające realizacje projektowe, przesuwamy termin otwarcia Hossolandu. Prace realizowane są z pełną mocą i staramy się, aby otwarcie było jak najszybciej – zapewnia Milena Hovsepyan.

Cztery bajkowe krainy i około 50 atrakcji

Hossoland powstaje na 40-hektarowej działce, która zostanie podzielona na cztery krainy tematyczne utrzymane w odmiennych klimatach. Bramą do każdej z nich będzie latarnia morska, która zaprowadzi do rybackiego Miasta Syrenki, bursztynowego królestwa mitów i baśni Baltambrya, Krainy Wikingów i smoczej Doliny Kopalni.

– Atrakcji w Hossolandzie nie zabraknie. Będą rollercoastery i ekstremalne karuzele, karuzele dla całych rodzin i małe karuzele dla najmłodszych dzieci oraz liczne place zabaw. Będzie można oglądać pokazy sztuk magicznych i występy bajkowych postaci czy zawody drwali. W przestrzeni parku pojawią się multimedialne fontanny, punkty usługowe, fotograficzne oraz sklepy z pamiątkami – wylicza Milena Hovsepyan ze spółki Hosso, która jest inwestorem.

„Tworzone są w dużej liczbie elementy dekoracyjne, m.in. rzeźby, skały, posągi”

Na razie na zdjęciach i filmikach z placu budowy w Brojcach publikowanych w mediach społecznościowych Hossolandu nie widać jeszcze wielkich rollercoasterów. Rosną za to kolejne budynki. Na części z nich zaczynają pojawiać się elewacje oraz pokrycia dachowe. Przygotowywane są również główne instalacje sanitarne i elektryczne.

– Jednocześnie trwają zaawansowane prace nad centralnym punktem parku – latarnią, która znajduje się w logo. Tworzone są w dużej liczbie elementy dekoracyjne, m.in. rzeźby, skały, posągi. Dodatkowo pojawiają się pierwsze nasadzenia – relacjonuje Milena Hovsepyan.

Grupa Hosso znana jest przede wszystkim z zarządzania galeriami handlowymi w miastach w zachodniej części Polski (np. w Policach). W budowie parku rozrywki wspierają ją doświadczeni w takich inwestycjach projektanci z Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych.

Dojazd drogą S6 ze Szczecina do Brojc zajmuje niewiele ponad godzinę.