GeekDay 2014

Gdzie?
IV LO Szczecin
Kiedy?
Sobota, 27.09.2014
O której godzinie?
08:00
Za ile?
wstęp wolny
Opis wydarzenia
GeekDay 2014 to inicjatywa ludzi uczestniczących w szeroko pojętej kulturze geek, czyli zafascynowanych m.in. różnorodnymi odmianami fantastki (literaturą, kinematografią, grami itd.), nowoczesnymi technologiami, sportami elektronicznymi i różnorodnymi kreatywnymi sposobami spędzania czasu wolnego.

Sala prelekcyjna 1

 

10.00 Potęga uczenia się z gier

Maciej Prósiński (Augustus)

Gdyby tylko można, tak jak w filmie Matrix, podłączyć kabel do mózgu i BACH! – umiem Kung Fu! Niestety, tak się nie da. Istnieje jednak inny sposób. Grasz w grę, wciągasz się, świetnie się bawisz i BACH! – nie wiadomo kiedy, przy okazji nauczyłeś się czegoś bardzo wartościowego. Zapewniamy, to jest możliwe! Przyjdź i przekonaj się!

 

 

11.00 Netcamp w Krainie IT

Fundacja Netcamp: Sebastian Szczepański, Wojciech Połowniak, Damian Kaczyński

Fundacja Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp” zabierze Was w fantastyczną podróż po świecie IT. Dowiecie się m.in. jak poszukiwać inspiracji w IT, co potrafi JavaScript, a także oswoicie Arduino, Raspberry Pi i inne potwory!

 

 

12.00 Spotkanie z Youtuberami

Natalia Korgol (Navia), Kamil Popielski (CTSG), Michał Rogowski (Moskit), Łukasz Stelmach (Ichabod), Joachim Tumanowicz (Szafa z Komiksami)

YouTube stał się współczesną telewizją. Publikowane filmy, m.in. gameplay'e i vblogi, cieszą się olbrzymią popularnością. Jak dołączyć do świata gwiazd YT? Jak poprowadzić własny kanał czy zrobić dobry film? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi goście.

 

 

13.00 Spotkanie z Kamilem Popielskim (CTSG)

Kamil Popielski (CTSG)

Spotkanie z najbardziej znanym twórcą internetowego video o grach ze Szczecina. Od 2010 r. prowadzi na YouTube kanał CTSG87 poświęcony głównie formie Let's Play. Dawniej tworzył także na kanale MinecraftPL, jednym z dwóch głównych źródeł popularności Minecrafta w Polsce.

 

 

14.00 Komiksy - jak zacząć, gdzie kupować?

Joachim Tumanowicz (Szafa z Komiksami)

Chcesz zacząć czytać komiksy, ale odstrasza Cię mnogość serii i fabuł bądź kilkadziesiąt lat historii? Przyjdź i poznaj sposób na bezproblemowe rozpoczęcie przygody ze Spider-Manem, Batmanem i wieloma innymi postaciami. Dowiesz się też, jakie tytuły wydano w naszym rodzimym języku i jak kupować, aby nie przepłacać. Komiksy za pół ceny, darmowe legalne wersje cyfrowe, zamówienia przedpremierowe – wszystko, czego potrzebujesz, żeby zbudować komiksową biblioteczkę.

 

 

15.00 Najgorsze ekranizacje komiksów, o których nie wiecie

Łukasz Stelmach (Ichabod)

Pewnie wszyscy widzieliśmy (i cierpieliśmy na) Catwoman czy Batman Robin, próżno szukać fana komiksowego kina, który nie rozczarował się Green Lantern czy Daredevilem. W historii ekranizacji komiksów są jednak filmy, o których świat wolał zapomnieć. My sobie te rany rozdrapiemy i przypomnimy największe wpadki tego gatunku.

 

 

16.00 Blog vs. YouTube

Łukasz Stelmach (Ichabod), Piotr Próchnicki (Jasiek)

W czasach, gdy ponad 60% Polaków nie przeczytało przez rok ani jednej książki, w Internecie wciąż bardzo dobrze prosperują blogi. Czy ta forma ma szanse przetrwać w konfrontacji z vlogami? Podczas tego spotkania postaramy się odpowiedzieć na to i wiele innych pytań!

 

 

17.00 Spotkanie z Pawłem Jakubowskim

Paweł Jakubowski

Spotkanie ze szczecińskim pisarzem, autorem powieści Ty, Najemnicy oraz Kopuła, a także współzałożycielem stowarzyszenia 40i4, zajmującego się szeroko pojętą fantastyką. Doskonałą okazja, by dowiedzieć się, jak zacząć przygodę z pisarstwem, przetrwać na rynku wydawniczym czy zmienić hobby w sztukę.

 

Sala prelekcyjna 2

 

10.00 Steam Early Access – instrukcja obsługi

Piotr Próchnicki (Jasiek)

Możliwość umieszczenia niedokończonych gier na platformie Steam wzbudza wiele kontrowersji i nieporozumień. Co my z tego mamy? Jakie zyski czerpią z tego twórcy? Które gry możemy kupić? Od których uciekać, a na które splunąć z pogardą? Na te i jeszcze kilka innych pytań znajdziecie odpowiedź na prelekcji.

 

 

11.00 Każdy tworzyć może

Łukasz Maludy (Chavez)

Kilka słów o tym, jak wygląda praca nad grami komputerowymi. Ale geek to nie tylko elektronika. Porozmawiamy więc również o tworzeniu gier fabularnych. Dowiedz się, jak wygląda przygotowanie gry do wydania i jak rozpocząć tworzenie własnej gry.

 

 

12.00 Poradnik leniwego Mistrza Gry

Wojciech Stypa (Scypio)

Zbiór porad i pomysłów dla zabieganych lub leniwych Mistrzów Gry, którzy jednak nigdy nie odmawiają poprowadzenia sesji.

 

 

13.00 MOBA to nie tylko League of Legends i DOTA

Piotr Próchnicki (Jasiek)

Niemal każdy słyszał o League of Legends albo Docie 2. Te gry zdominowały gatunek MOBA i nawet nie myślą, by kogoś wpuścić koło siebie. Jednak to nie jedyne, ciekawe gry z tego gatunku. Czas, by inne tytuły pozostały być „nieznane”. Dlatego przedstawiamy Wam kilka gier, które warto wypróbować.

 

 

14.00 Poznaj Słowian

Igor D. Górewicz

Prezentacja albumu Poznaj Słowian wydawnictwa Triglav. Niepowtarzalna okazja, by w przystępny sposób poznać kulturę dawnych Słowian w oparciu o prace odtwórców historycznych oraz obejrzeć przepiękne zdjęcia wykonane m.in. w skansenach na Wolinie i Torgelov. Całość okraszona ciekawym komentarzem autora, Igora D. Górewicza – założyciela Drużyny Grodu Trzygłowa.

 

 

15.00 Aphalon: spotkanie drugiego stopnia

Paweł Jakubowski, Darek Tarka

Aphalon Świat Księżycowego Ostrza to szczeciński system RPG, jeden z najstarszych w Polsce. W ubiegłym roku ukazała się powieść fantasy Najemnicy autorstwa Pawła Jakubowskiego, która powstała na jego podstawie. Jej autor i Darek Tarka (współtwórca Aphalona) opowiedzą Wam nieco więcej o świecie Księżycowego Ostrza, zachęcając do zagrania.

 

 

16.00 Spotkanie ze Szczecińską Ligą Superbohaterów

Tomasz Gierwiatowski i Szczecińska Liga Superbohaterów

Szczecińscy Superbohaterowie opowiedzą m.in. o historii powstania Ligi, o akcjach charytatywnych w szpitalach i domach dziecka, które dają dużo radości podopiecznym placówek. Przy okazji dowiecie się, czy Spiderman może wejść do szpitala przez okno! Serdecznie zapraszamy.

 

 

17.00 Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o tworzeniu gier planszowych

Maciej Prósiński (Augustus)

Lubisz gry planszowe? Korci Cię czasem, by coś zmienić, dorysować, dodać do ulubionych gier? Czy wiesz, że do tworzenia planszówki wystarczy zawartość szkolnego piórnika? Przyjdź i dowiedz się więcej!

 

Biznes Geek

 

10.00 Prezentacja narzędzia szkoleniowego Managerious

Robert Birnbach

Gra Managerious to innowacyjne narzędzie, które w dobie informatyzacji i działań w świecie wirtualnym, daje uczestnikom unikalną możliwość sprawdzenia się w „realu” jako taktyk, negocjator, lider, współpracownik, etc. Stosowana jest w projektach edukacyjnych, procesach rekrutacyjnych oraz w trakcie badania kompetencji. Zapraszamy na prezentację gry prowadzoną przez jej pomysłodawcę i współautora.

 

 

11.00 Czy gra może wypełnić lukę w edukacji? Prezentacja gry Umysł Inwestora

Maciej Prósiński (Augustus)

Zdaniem przedsiębiorców największą luką w szkolnej edukacji jest "Wiedza o dobrobycie" nazywaną też "Edukacją finansową". Problem w tym, że uczona w tradycyjny, szkolny sposób jest śmiertelnie nudna. Dlatego potrzebna była gra, która zmienia ją w pełną wyborów i konsekwencji przygodę – gra karciana Umysł Inwestora. Zapraszamy na prezentację gry i spotkanie z jej autorem!

 

 

12.00 Od pomysłu do produktu: jak wykorzystać nowe metody pozyskiwania finansów

Wspieram.to: Krzysztof Czubak, Grzegorz Młudzik

Wraz z rozwojem internetu, powstają nowe możliwości pozyskiwania wiedzy i finansowania pomysłów. Jednym z prężniej rozwijających się modeli jest finansowanie społecznościowe. Pozwala on pozyskać środki na realizację pomysłu we wczesnej fazie tworzenia. To jednak nie tylko finanse. Dowiedz się, co tak naprawdę oferuje model i jak z tego skorzystać. Słowem, Wspieram.to!

 

 

13.00 Przedsiębiorczość technologiczna

Technopark Pomerania

Przedsiębiorca bywa samotny jak rycerz Jedi – ale nie musi walczyć sam. Opowiemy o środowisku, gdzie może spotkać doradców i sprzymierzeńców, którzy pokażą mu narzędzia i kierunki, zgodnie z zasadą: Do your best, and employ the rest!

 

 

14.00 Geek na miękko

Aleksander Majewski

Od pasji do stylu życia, czyli historia o tym, jak hobby przeistoczyło się w pracę. Spotkanie z właścicielem firmy Horned, która produkuje unikalne przedmioty związane z kulturą geek, w tym gadżety stworzone z myślą o fanach zarówno gier komputerowych, jak i karcianych, planszowych i RPG.

 

 

15.00 Business Geek by Business Link

Business Link

Business Geek. Niech Moc akceleracji będzie z Wami! Start-upy nieodłącznie związane są z nowymi technologiami, a nowe technologie z kulturą geek. Dlatego też Business Link w ten jeden dzień będzie... Business Geek! Pokażemy Wam przykłady z życia wzięte, czyli geekowe start-upy, i udowodnimy, że ze swojej pasji można też zrobić biznes.

 

 

16.00 YouTube jako pomysł na biznes

Michał Rogowski (Moskit)

Kto choć raz nie marzył o karierze gwiazdy YT? Kto choć raz nie stwierdził: też bym tak potrafił? Jeżeli planujecie zostać gwiazdą Internetu, to powinniście przyjść na prelekcję! Dowiecie się, czy youtuber powinien założyć firmę, jak zamienić hobby w pracę oraz wiele innych ciekawych rzeczy!

 

 

17.00 Warsztat geeka - talent, sztuka i zyski?

Szydełkowe Wytwory, Marlena Geniusz

Chyba każdy marzy o tym, by jego pasja zmieniła się w pracę. Jak połączyć bycie geekiem z nietuzinkowym designem i przekuć to w swój sukces? Tego i wielu innych ciekawych rzeczy dowiesz się podczas spotkania z kreatywnymi właścicielkami Szydełkowych Wytworów oraz Mage Studio!

 

Japan Fest Mini

 

10.00 Estetyka japońska

Beata Walczakiewicz

„Każdy aspekt japońskiego życia – potrawy, ubiór, malarstwo, architektura – nastawiony jest na wywołanie efektu estetycznego” pisał Ching-Yu Chang w eseju Ogólne pojęcie piękna. Estetyka jest najbardziej subiektywnym kryterium wartościowania, kształtowaną przez historię, kulturę i religię. Wszystkich, którzy chcą poznać sekrety japońskiego poczucia piękna, serdecznie zapraszam.

 

 

11.00 Demony japońskie

Patrycja Hazubska i Kamila Walczakiewicz

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie zło może czaić się ukryte w ciemnościach twojej łazienki? Jeśli nie straszne ci spotkanie z zaskakującymi demonami rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni - zapraszamy!

 

 

12.00 Grające śmieciarki, lody w doniczkach i pomniki robotów – życie codzienne w Azji

Agnieszka Gumkowska (Case)

W czasie prelekcji autorka opowie o swoim niedawnym pobycie w Azji, koncentrując się na życiu codziennym na Tajwanie oraz najdziwniejszych rzeczach, jakie miała okazję tam zobaczyć.

 

 

13.00 Gry planszowe z Japonią w tle

Arkadiusz Gałek (Mit-su)

Gry planszowe zdobywają coraz więcej fanów czasy gdy kojarzyły się tylko z monopolem i scrabble odchodzą w niepamięć.  Wciel się w szoguna, samuraja albo kucharze sushi! Poznaj przyjemność płynącą z gry połączoną z twoją pasją Japonią.

 

 

14.00 Klasyczne gry z Azji: Go

Marmez

Gry, w które gra się od kilku tysięcy lat, muszą być dobrymi grami. Przyjdź i poznaj historię oraz zasady Go, starochińskiej gry planszowej, w którą według legend grano już 2000 lat p.n.e. Ta popularna gra bywa uznawana za połączenie nauki, sportu i sztuki.

 

 

15.00 Klasyczne gry z Azji: Mahjong

Marmez

Gry, w które gra kilka miliardów osób, muszą być dobrymi grami. Czas najwyższy poznać historię i zasady Mahjong. Uznawana za grę chińskich filozofów, odniosła też sukces na polu hazardu, a nawet bywa wykorzystywana do wróżenia.

 

 

16.00 Konkurs dymków komiksowych

Być jak sławny Mangaka to by było COŚ! Kto wie, może masz predyspozycje do takiej kariery. Przygotowaliśmy dla Was plansze z popularnego komiksu, ale usunęliśmy dialogi z chmurek. Przez cały dzień możecie wypełniać je swoimi wizjami tej sceny – wszystko w waszych rękach. O godz. 16.00 zbierzemy się wszyscy, by wspólnie wyłonić zwycięzców!

 

 

17.00 Chanoyu – ceremonia herbaty

Arkadiusz Sadkowski

Ceremonię herbaty najtrafniej ujmuje anegdota o mistrzu Rikyū, który zapytany o jej istotę, odpowiedział: Latem stworzyć wrażenie rześkiego chłodu, a zimą – rozgrzewającego ciepła, węgla wziąć tyle, by zawrzała woda, herbaty zaś tyle, by zrobić dobrą herbatę. I to jest cała tajemnica. Kiedy jego rozmówca rozczarowany rzekł, że to wszystkim jest wiadomo, mistrz odrzekł, że zostanie uczniem tego, któremu się uda tak herbatę podać.

 

Sala turniejowa

 

10.00 Turniej A Game of Thrones, Turniej Mage Wars i rozgrywka w Netrunner

Rozpoczęcie turniejów poprzedzi nauka zasad i poznanie gier. A Game of Thrones: Westeross potrzebuje nowego władcy. Wybierz swój ród, pokonaj przeciwników i zasiądź na żelaznym tronie. Talie oraz zasady gry będą udostępnione przed turniejem. Mage Wars: nowa rewelacyjna gra o pojedynkach magów! Weź udział w turnieju adeptów. Android Netrunner: gra karciana przedstawiająca cybernetyczny pojedynek w przyszłości, w której ludzie i maszyny żyją razem.

 

 

12.00 Turniej Dooble

Dobble to gra karciana wymagająca szybkości, spostrzegawczości i refleksu. 55 kart po 8 symboli na karcie. Zawsze jest tylko jeden wspólny symbol między kartami i to Ty musisz zobaczyć, który.

 

 

13.00 Turniej Neuroshima Hex pod patronatem Portal Games

Są gry i są legendy. Neuroshima Hex z pewnością należy do tej drugiej grupy! Jeżeli jesteś domorosłym strategiem, taktyka to Twoje drugie imię i chcesz się sprawdzić z najlepszymi w tym mieście to powinieneś wziąć udział w tym turnieju!

 

 

15.00 Turniej Splendoru

Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy - wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Splendor jest dynamiczną grą, w której zbiera się żetony i karty tworzące zasoby gracza umożliwiające jego rozwój.

 

 

16.00 Turniej First to Fight pod patronatem Fabryki Gier Historycznych

First to Fight to nowa gra wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych, w której wcielasz się w rolę dowódcy oddziału wyborowych żołnierzy AK. Zmierz się z innymi graczami, poprowadź najlepszych z najlepszych do zwycięstwa i sięgnij po nagrody!

 

 

Strefa Free Play

 

10.00 Poznaj i zagraj!

Prezentacje wyjątkowych gier komputerowych, starych i nowych, oraz nieustanna rozgrywka w wybrane tytuły dostępne na miejscu. I tak przez bite pięć godzin!

 

 

14.00 Wprowadzenie do Hearthstone

Prezentacja gry Hearthstone, okraszona garścią informacji dotyczących zasad rozgrywki i ciekawych trików starych wyjadaczy.

 

 

15.00 Let's Play!

Swobodne granie w różnorodne gry komputerowe dostępne na miejscu.

 

 

Turnieje bitewne

 

10.00 Turniej Apocalypse Now

Zapisy i rozpoczęcie turnieju klasy lokalnej gry bitewnej Warhammer 40.000 w formacie 1500 pkt organizowanego przez Szczeciński Klub Gier Bitewnych „Monolit”. Rozgrywka potrwa kilka godzin.

 

 

13.00 Turniej Death or Glory

Start turnieju klasy lokalnej gry bitewnej Warmachine/Hordes w formacie 15pkt Mangled Metal organizowanego przez grupę STEEL. Rozgrywka potrwa kilka godzin.

 

 

17.00 Ogłoszenie wyników

Koniec turnieju Apocalypse Now i Death or Glory. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom.

 

 

Leże Fenixa

 

10.00 Magic the Gathering – nauka i miniturniej

Najpopularniejsza gra kolekcjonerska świata – nauka i miniturniej dla chętnych (talie dostępne na miejscu).

 

 

12.00 Space Hulk w morderczym starciu: Terminators vs Genestelears

Klasyczny labirynt w morderczym starciu: Terminators vs Genestelears. Nauka i rozgrywka.

 

 

13.00 World of Tanks – prezentacja i gra

Nauka zasad i gra typu deck building, nowa odsłona jednej z najpopularniejszych gier on-line.

 

 

14.00 The Spoils – rozgrywka o władzę nad mitycznym miastem

Nauka zasad i gra w kolekcjonerską grę karcianą o władzę nad mitycznym miastem. Sprawdź swoje siły w emocjonującej rozgrywce!

 

 

16.00 Poznajemy nowości z rynku gier – Zombeasts

Gra stworzona z myślą o całej rodzinie. Podczas pełni księżyca wszystkie potworki znane jako Zombeast opuszczają swoje kryjówki, by bawić się i psocić! Dowiedz się więcej na temat tej rewelacyjnej gry!

 

 

17.00 Poznajemy nowości z rynku gier – Kurze Wojny: Zemsta Lisów

Kurze Wojny to pełna humoru wariacja na temat popularnej gry karcianej Mafia. Rozgrywka wprowadzona została na zupełnie nowy poziom, dzięki niebywałej ilości kart postaci, w które wcielić się mogą gracze. Doskonała rozrywka dla małych i dużych. Zapraszamy do poznania tej gry.

 

 

Sala konkursowa

 

10.00-11.45 War, war never changes czyli odlotowy konkurs growy

Czy wiesz, w którym roku wydano pierwszego Mario? Czym różni się Pegazus od SNESa, jak nazywali się członkowie załogi Sheparda i po jakich dachach biegał Ezio Auditore da Firenze? Jeżeli tak, to musisz wziąć udział w naszym growym konkursie!

 

 

12.00 Quiz japoński

Czas sprawdzić swoją wiedzę na temat Japonii. Czekamy na śmiałków, którzy stworzą 2-3 osobowe drużyny i zmierzą się z wyzwaniem. Wspólnymi siłami odpowiecie na szereg prostszych i trudniejszych pytań. Wytrwałość i wiedza zostaną nagrodzone!

 

 

13.00 Kokurs na Arcy-nerda

Anna Faryńska (Ameratsu), Wojciech Stypa (Scypio)

Konkurs mający na celu wyłonienie największego, najlepszego, najbardziej wszechstronnego i obeznanego w nerd-przestrzeni Arcynerda. Na drodze wyzwań, zagadek i zadań do wykonania sprawdzimy, czyje Nerd-Fu jest najmocniejsze!

 

 

15.00 Konkurs literaturGEEKowy

Magdalena Litwin (Iman)

Jeśli, jak na geeka przystało, czytałeś książki Lema po kilka razy, znasz na pamięć wszystkie powieści ze Świata Dysku a "Władcę Pierścieni" możesz cytować na wyrywki nawet wybudzony z najgłębszego snu – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie! Pytania będą dotyczyły zarówno klasyki, jak i nowości z dziedziny szeroko pojętej literatury fantastycznej. Dla każdego coś miłego. Nie twierdzimy, że będzie łatwo – twierdzimy, że warto!

 

 

17.00 Konkurs cosplay

Tomasz Gierwiatowski

Konkurs na najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej odjazdowy kostium. Cosplay w klasie! Nie ma sceny, nie ma świateł, ale do odpowiedzi pod tablicą zostanie wywołany każdy Cosplayer!

 

eSport widownia

 

10.00 Ćwierćfinały StarCraft II

 

 

11.00 I Półfinał StarCraft II

 

 

12.00 II Półfinał StarCraft II

 

 

13.00 Finał StarCraft II

 

 

14.00 Finał Starcraft II

 

 

15.00 Ćwierćfinały Hearthstone

 

 

16.00 Półfinały Hearthstone

 

 

17.00 Finał Hearthstone

 

 

Games Room

Games Room zajmie największe pomieszczenie w szkole konwentowej - halę gimnastyczną. Znajdziecie w nim kilkadziesiąt tytułów, a wśród nich między innymi imprezowe Jungle Speed, Munchkin czy Dobble albo ambitniejsze jak Gra o Tron czy Talizman. Do tego osobna sala turniejowa, a w niej do wygrania fajne nagrody, czego chcieć więcej?

 

 

Sala integracyjna

Zapraszamy do uczestnictwa w grach, dzięki którym możesz poznać nowych znajomych lub bawić się dobrze ze starymi. W planach m.in. kalambury, Marco Polo, speed friending i inne atrakcje.

 

Sala organizowana przez Szczeciński Klub Fantastyki "Artefakt".

 

 

Sala Ultrastar

Zapraszamy do wspólnego śpiewania i zdobywania punktów w grze Ultrastar. Wolne śpiewanie przez cały czas trwania konwentu - o godzinie 14:00 odbędzie się konkurs śpiewania, miejsca są ograniczone, zapisy przed konkursem w sali Ultrastar.

 

Sala organizowana przez Umi no Koe.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję