Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. We Francji zmierzą się dwadzieścia cztery najlepsze zespoły Starego Kontynentu, w tym nasza reprezentacja. Niektórzy kibice nie zamierzają płacić Polsatowi za oglądanie części zakodowanych meczów albo wolą je obejrzeć poza domem. Sprawdziliśmy, gdzie w Szczecinie fani będą mogli obejrzeć to piłkarskie święto.

Będzie Strefa Kibica?

Być może Szczecin jako jedno z nielicznych miast stworzy własną strefę kibica przy Arenie Azoty. Już wiadomo, że Warszawa zrezygnowała z utworzenia takiej zony z powodów bezpieczeństwa i przygotowania stolicy do szczytu NATO, do którego dojdzie na początku lipca. Ze strefą dały sobie również spokój Wrocław, Kraków i Poznań tłumacząc to zbyt wysokimi kosztami przedsięwzięcia. Polsat miał zażądać zbyt dużo pieniędzy za transmisje Euro 2016. Nie lepiej jest w naszym regionie. Wysokie koszta zmusiły do rezygnacji ze strefy m.in. Koszalin i Stargard. A co ze Szczecinem? Jak się dowiedzieliśmy, trwają negocjacje między Polsatem a Areną Azoty. Jesteśmy w trakcie przygotowań Strefy Euro 2016. Trwają rozmowy z Telewizją Polsat dotyczące zakupu praw do transmisji. Dopóki nie będziemy mieli ostatecznej decyzji nie możemy podać szczegółów - poinformowała nas Monika Pyrek odpowiedzialna w Azotach za kontakt z mediami.

 

A może pub?

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że Euro 2016 pokaże część szczecińskich pubów. Wśród nich jest niedawno otwarta Ceglana zlokalizowana niedaleko Dworca Głównego. W lokalu pokażą wszystkie mecze. Póki co wiemy, że mecze będą transmitowane wewnątrz, w sali głównej, ale największą atrakcją ma być telebim bądź projektor na ogródkach – powiedział przedstawiciel Ceglanej. Jak wygląda sprawa rezerwacji? Nie jest to jeszcze przesądzone, ale… prawdopodobnie wprowadzimy płatne rezerwacje w formie zaliczki, do wykorzystania w lokalu – dodają w pubie.

Na mecze można wybrać się również do pioniera wśród szczecińskich pubów – Bostonu znajdującego się przy al. Niepodległości. W lokalu zostaną oddane do dyspozycji gości dwa telewizory oraz projektor. Zostaną pokazane wszystkie mecze i właśnie ze względu na to Boston otworzy swoje podwoje wcześniej niż zwykle (od piętnastej). Po meczach, oczywiście startujemy z imprezami... Imprezy do białego rana to już legenda w naszym wykonaniu – kusi Agata Wrońska, przedstawicielka Boston Pub.

Wszystkie mecze transmitowane będą również w Arete Bistro w kompleksie Piastów Office, co na pewno ucieszy pracowników tamtejszych biurowców. Kończąc pracę o piętnastej, są w stanie obejrzeć każde spotkanie. Muszą jednak wcześniej zarezerwować stolik. Osobiście lub online – zachęcają w Arete.

Na Prawobrzeżu mecze Euro 2016 pokaże pub Lodogryf zlokalizowany przy obecnie nieczynnym lodowisku przy ul. Botanicznej. Jak informuje portal prawobrzeże.info właściciel lokalu Piotr Fornalski zaprasza do siebie wszystkich kibiców kusząc największym ekranem po prawej stronie Odry. Klimat tworzyć będzie duże palenisko z ogniskiem, na którym będzie można sobie upiec np. kiełbasę. Pub jest czynny od szesnastej do dwudziestej drugiej (w piątek i sobotę do północy).

 

Co oferuje Podzamcze dla kibiców?

Mecze będzie można obejrzeć również na Podzamczu. Pub Kicker zlokalizowany na tzw. Starym Nowym Mieście jest doskonale znany szczecińskim kibicom. Nie zamierzają ich tam zawieść i również pokażą Euro 2016. I to wszystkie mecze - podkreśla Patryk Sala. Zachęca do odwiedzin lokalu również ze względu na szeroki wybór piw.

Na Podzamczu Euro 2016 będzie można obejrzeć również w Piwnicy Kibica. Fanom piłki nożnej proponują tam oglądanie meczy na dwóch dużych prawie sześćdziesięciocalowych telewizorach. Lokal prowadzi rezerwację zarówno grupową jak i indywidualną.

 

Co oferuje deptak Bogusława dla kibiców?

Euro 2016 będzie można również obejrzeć na deptaku Bogusława. Transmisje wszystkich meczów będą dostępne w ogródku piwnym kultowej Sety i Galarety. Plusem jest duża przestrzeń – dla każdego znajdzie się miejsce. Będziemy pokazywać wszystkie mecze i zachęcać gości do kibicowania – podkreśla Agata Wrońska. W lokalu poza kibicowaniem będzie można zjeść tak jak zwykle w Secie pierogi czy żurek.

Dosłownie za ścianą Sety i Galarety znajduje się inny lokal, który pokaże zmagania piłkarzy. To industrialno-imprezowy Melanż. Naszym gościom dajemy możliwość obejrzenia meczy na świeżym powietrzu. Transmisje będziemy puszczać na ogródku. Plusem jest duża ilość miejsc, dlatego zapraszamy większe i mniejsze grupy do spędzenia sportowych chwil w Melanżu. Ogródek dzielimy z Setą, dlatego emocji na pewno nie zabraknie… – zachęca dalej Wrońska.

Kolejnym lokalem w tej okolicy, który pokaże mecze jest Prywatka. Tutaj również spotkania będzie można obejrzeć w ogródku piwnym. Wygodne kanapy i fotele pozwolą komfortowo spędzić czas. Szeroki wachlarz przekąsek urozmaici oglądanie mistrzostw w większym lub mniejszym gronie znajomych – zachęca przedstawicielka lokalu.

Nie tak daleko od deptaku Bogusława, przy ul. Małkowskiego znajduje się pub Coolturka o interesującym wystroju. W lokalu pokażą wszystkie mecze. No prawie wszystkie bo część będzie rozgrywana o godzinie 15:00, a o tej porze normalni ludzie są w pracy lub szkole – piszą na fanpejdżu pubu. Zachęcają też do szybkiej rezerwacji miejsc, bo pierwsze stoliki zostały już zabukowane.

 

A może klub?

Jeśli należysz do osób, które po meczu lubią się dobrze zabawić, warto wybrać się na piłkarską ucztę do jednego ze szczecińskich klubów. Hormon pokaże wszystkie mecze na ekranie kinowym, również te, które zaczynają się o piętnastej. Właśnie z tego powodu wcześniej zostanie otwarta kawiarnia. Hormon kusi kibiców wygodnymi kanapami oraz zimnym piwem w specjalnej cenie (w dni powszednie). W klubie nie przewidują dokonywania rezerwacji miejsc.

Rocker pokaże wszystkie spotkania, które odbędą się od poniedziałku do soboty po godzinie osiemnastej (wyjątkowo na mecze polskiej reprezentacji lokal zostanie otwarty wcześniej). Na pozostałe mecze przedstawiciele klubu zapraszają do Nowego Browaru Szczecin. W Rockerze spotkania zostaną pokazane na rzutniku z ekranem 3 metry na 2 oraz na osiemnastu pięćdziesięcio- lub sześćdziesięciocalowych monitorach. Zapewniamy wspaniałą atmosferę, a po zwycięstwach "naszych" możliwość imprezowania do rana! – zachęcają w Rockerze.

W Pinokiu natomiast pokażą tylko mecze polskiej reprezentacji podczas godzin funkcjonowania klubu.

 

Dopisz swój lokal

Zapytanie na temat Euro 2016 wysłaliśmy do wielu pubów i restauracji. Tylko część z nich odpowiedziała na nasz apel. Jeśli wśród zestawienia brakuje Twojego lokalu, a zamierzasz pokazać w nim mecze Euro 2016, pozostaw informację na ten temat w komentarzu.