Sobotni wieczór we Free Blues Clubie upłynął pod znakiem klasycznego, rzadko dziś spotykanego hard rockowego brzmienia. Odbyło się to za sprawą szczecińskiej formacji BLUFF. 


Trio w składzie: Jacek Perz – gitara, śpiew, Adam Bogrec – gitara basowa i Piotr Sakwa – perkusja, kilkanaście minut po 21.00 zawitało na scenie FBC. Nie było tłumów, ale wszystkie miejsca siedzące były zajęte. Bluff to zespół opierający swoją muzykę na rockowych riffach gitarowych, drapieżnym wokalu i solidnej sekcji rytmicznej.

 

Zagrali większość ze swoich autorskich, znanych publiczności, utworów jak m.in. „Trup w twojej szafie”, „Kartonowy obłęd” czy „Szklanka soku z pomarańczy”, którą to kompozycją zespół przeszedł do finału tegorocznej edycji festiwalu „Gramy 2008”.

 

Oprócz własnych utworów Bluff wykonał kilka standardów z repertuaru zespołów AC/DC, Black Sabbath, Judas Triest czy Perfect. Nie zabrakło popisowych solówek gitarowych i wysokich partii wokalnych, co wzbudzało aplauz wśród publiczności. W miarę trwania koncertu, atmosfera stawała się coraz bardziej gorąca. Kilka zaproszonych przez kapelę dziewczyn, zatańczyło na scenie, za co otrzymały płyty Bluffu.

 

Hard rockowy koncert zespołu trwał niemal do 01.30 z krótkimi przerwami. Wytrwali słuchacze zostali nagrodzeni solem na perkusji, za co sprawca tego wyczynu otrzymał gromkie oklaski.