Dobra wiadomość dla fanów ulicznego jedzenia i miłośników nowych smaków. Po czterech miesiącach do Szczecina powraca festiwal food trucków. Tym razem kuchnie na kółkach zaparkują przed Azoty Areną.

Drugi zlot food trucków odbędzie się w Szczecinie 22 i 23 października. Jak zapowiadają organizatorzy, w nadchodzącej edycji weźmie udział około 20 restauracji na kółkach, które przyjadą z wielu miast Polski. Wśród serwowanych dań znajdziemy m.in.: dobrze znane wszystkim burgery wołowe, chrupiące frytki belgijskie, domowe zapiekanki, ale nie zabraknie również potraw z różnych stron świata i kulinarnych niespodzianek. Lista wszystkich gastrowozów ma być znana wkrótce, organizatorzy czekają jeszcze na zgłoszenia.Formuła Festiwalu Smaków Food Trucków narodziła się 3 lata temu w Trójmieście. W Szczecinie pierwsza edycja odbyła się w czerwcu na Łasztowni w ramach tegorocznych Dni Morza. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, do mobilnych restauracji ustawiały się spore kolejki.

Druga edycja festiwalu odbędzie się na parkingu przed Azoty Areną. W oba dni przysmaków z food trucków będzie można próbować od 12:00 do 20:00. Na odwiedzających mają czekać miejsca siedzące pod zadaszeniem i muzyka.

Podczas pierwszego dnia festiwalu food trucków, 22 października, w samej Azoty Arenie będzie miał miejsce 10. Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia. Na scenie wystąpią HEY, Sobota, Natalia Nykiel, Taco Hemingway, Julia Marcell, tsar oraz finaliści 10. edycji konkursu muzycznego, spośród których ogłoszony zostanie zdobywca Grand Prix.

Portal wSzczecinie.pl objął II Festiwal Smaków Food Trucków patronatem medialnym.
Data: 22 - 23 października (sobota, niedziela)
Godzina: 12:00 - 20:00
Miejsce: parking przy Azoty Arena w Szczecinie (ul. Władysława Szafera)