Świetna wiadomość dla fanów ulicznego jedzenia i głodnych nowych smaków. W Szczecinie ponownie odbędzie się zlot food trucków z całej Polski. W ciągu najbliższych czterech miesięcy restauracje na kółkach zawitają do naszego miasta aż dwa razy!
Najbliższa okazja do spróbowania przysmaków z food trucków nadarzy się już w połowie maja. Zlot mobilnych restauracji będzie jedną z atrakcji tegorocznego Pikniku nad Odrą. Impreza odbędzie się 13 i 14 maja (w sobotę i niedzielę). Tym razem food trucki zaparkują w okolicy Wałów Chrobrego.

- Festiwal jest świetną okazją do poznania różnorodnych smaków oraz spędzenia czasu z przyjaciółmi i rodziną! Na gości czekać będą miejsca siedzące, muzyka i wiele kulinarnych nowości – zachęcają organizatorzy.

Jak zapowiadają, w nadchodzącej edycji Festiwalu Smaków Food Trucków weźmie udział około 20 gastrowozów. Przyjadą z całej Polski i będą reprezentować kuchnie z najróżniejszych zakątków świata. W ofercie znajdziemy m.in. dania meksykańskie, amerykańskie, francuskie, hiszpańskie. Nie zabraknie również reprezentantów kuchni bliskowschodniej, japońskiej oraz polskiej. Pełna lista food trucków zostanie opublikowana kilka dni przed samym wydarzeniem. Na tę chwilę wiadomo, że w maju w Szczecinie spróbujemy docenionych przez KUKBUK i magazyn LOGO zup, gulaszy, curry i chilli od POT SPOT Foodtruck, świeżych owoców w belgijskiej czekoladzie czy pastrami od Letniego Kredensu.

Latem na Łasztowni

Kolejny zlot food trucków zaplanowano w pierwszy weekend sierpnia w ramach finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie. Restauracje na kółkach zatrzymają się na Łasztowni, gdzie w pobliżu kładki prowadzącej na Wyspę Grodzką utworzą jedną z kilku stref gastronomicznych.

- Festiwal będzie kulinarną podróżą dookoła świata, w którą gości zabierze około 40 food trucków ze zróżnicowaną kuchnią – zapowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy finału regat TSR 2017.

Impreza ma promować zdrowe, różnorodne i przygotowywane z pasją jedzenie. Formuła Festiwalu Smaków Food Trucków narodziła się kilka lat temu w Trójmieście. Do tej pory odbyło się tam 9 edycji wydarzenia. Impreza trzy razy gościła też w Poznaniu, a także w Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu i Gorzowie. W Szczecinie odbyła się dwukrotnie. Za każdym razem do mobilnych restauracji ustawiały się ogromne kolejki.