Restauracje na kółkach wezmą udział w kolejnej edycji Festiwalu Smaków Food Trucków. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy weekend, 10 i 11 maja, na Wałach Chrobrego.

„W sobotę i niedzielę miasto zamieni się w prawdziwy raj dla smakoszy” – zapowiadają organizatorzy festiwalu. W jednym miejscu będzie można spróbować dań niemal z całego świata. Mobilne restauracje serwować będą specjały kuchni Azji, Meksyku, Hiszpanii czy Włoch. W festiwalowym menu znajdziemy m.in. ciastka kominkowe, langosze, makarony prosto z kręgu sera, pierożki dim sumy, burgery, churrosy. (Pełną listę food trucków znajdziecie poniżej.)

Festiwal food trucków będzie jedną z atrakcji Pikniku nad Odrą, który w ten weekend zaplanowano na Wałach Chrobrego. Udział jest bezpłatny. Specjałów z mobilnych kuchni będzie można próbować w sobotę od 11:00 do 23:00 i w niedzielę od 11:00 do 20:00. 

Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym wydarzenia. 

Pełna lista food trucków:

  • Pasta w kole – włoskie makarony prosto z kręgu sera
  • Jack Burger – burgery
  • Węgierska FaBryczka – tradycyjne węgierskie langosze
  • Churros Amigos – hiszpańskie pączki churros
  • Cactus – kuchnia meksykańska
  • Belgijki – chrupiące frytki belgijskie
  • Dim Sum Express – dim sumy
  • Fragola – świeże owoce w czekoladzie
  • Bagieta – zapiekanki z pieca
  • Słodka FaBryczka – gorące ciastka kominkowe z Węgier
  • Food Patrol – smash burgery
  • Tajski MIŚ – lody tajskie

Więcej informacji w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/621105310838222