Już dziś – w niedzielę, 29 stycznia – 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze są zbierane na zakup sprzętu do walki z sepsą. Mieszkańcy Szczecina będą mogli dorzucić się do zbiórki, a także wziąć udział w licznych atrakcjach – dużo ma się dziać przede wszystkim w Ogrodach Śródmieście, na Łasztowni oraz w hali sportowej przy ul. Nehringa. A wieczorem rozbłysną aż dwa światełka do nieba – w samym centrum miasta i z tarasu Morskiego Centrum Nauki. Przypominamy, że wolontariusze WOŚP jeżdżą dziś komunikacją miejską za darmo.


Miejski finał WOŚP w Ogrodach Śródmieście

W tym roku miejski finał WOŚP odbędzie się w Ogrodach Śródmieście przy ul. Wielkopolskiej 19. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 20:00. W tym czasie zaplanowano m.in.: spektakle dla najmłodszych, pokazy taneczne, obóz słowiański przygotowany przez Drużynę Wielecko-Pomorską „Gryf”, strefę zabaw i animacji, naukę pierwszej pomocy, licytacje. Od godz. 15:00 na scenie odbywać się też będą koncerty. Zagrają m.in. zespoły Brewery Szein, The Cheeriffs, Bloco Pomerania, duet Jackpot, Łukasz Furmann na gitarze klasycznej.

Punktualnie o godz. 20:00 rozpocznie się Światełko do nieba. Będzie dość nietypowo, ponieważ zebrani w Ogrodach mieszkańcy i tancerze zatańczą poloneza z pochodniami, którego poprowadzą reprezentanci Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Krąg. Organizatorzy miejskiego finału ze sztabu Make it Funky Production zachęcają, by wybierając się do Ogrodów, zabrać ze sobą świecące gadżety. Szczegóły na: https://www.facebook.com/szczecinwosp/

Dużo atrakcji i drugie Światełko do nieba na Łasztowni

W niedzielę dużo ma się też dziać na Łasztowni i w CKE Stara Rzeźnia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Do godz. 22:00 w budynku CKE Stara Rzeźnia zaplanowano mnóstwo atrakcji. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy promuje zdrowie i zdrowy tryb życia. Zaprosiliśmy więc ratowników medycznych, lekarzy i wolontariuszy, by poprowadzili konsultacje medyczne, ale i pokazy udzielania pierwszej pomocy. Przed nami również bogaty program artystyczny, obfitujący w prezentacje szczecińskich zespołów. Jak zawsze wystąpią też szkoły tańca i przedszkolaki – zapowiada szef sztabu TKKF „Orkan” Wiktor Głowacki.

W Starej Rzeźni przez cały dzień prowadzone będą licytacje. – Licytować będziemy książki z autografami, złote serduszka, cenne monety, albumy fotograficzne czy pamiątki przekazane przez mieszkańców miasta – wymienia Głowacki. Zdjęcia przedmiotów, które będzie można wylicytować, publikowane są na Facebooku: https://www.facebook.com/wospszczecin.

W samo południe na bulwarach rozpocznie się też 15. Bieg Policz się z Cukrzycą. Tradycyjnie przed biegiem głównym zaplanowano biegi dla dzieci na dystansach 100 i 500 metrów.

W niedzielę od godz. 13:00 na Łasztowni zaparkują również klasyczne i zabytkowe samochody. Wśród nich ma być amerykański radiowóz. Auta będzie można nie tylko oglądać i fotografować, ale nawet odbyć nimi kilkuminutowe przejażdżki. Jak informują przedstawiciele Klasycznego Szczecina, taka jazda ma kosztować 100 zł i w całości zasili konto WOŚP.

O godz. 20:00 z tarasu Morskiego Centrum Nauki rozbłyśnie Światełko do nieba. Dodajmy, że finał WOŚP będzie jedyną okazją w najbliższym czasie, kiedy taras MCN zostanie udostępniony dla mieszkańców. – Na taras będzie można wejść przez cały dzień, a Światełko do nieba tradycyjnie rozbłyśnie o godzinie 20:00. Iluminacjami pokryje się także elewacja Morskiego Centrum Nauki. To będzie naprawdę widowiskowe i magiczne wydarzenie – zachęca Wiktor Głowacki.

Dużo atrakcji na Północy

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagra też Północ Szczecina. Wydarzenie organizują Stowarzyszenie Stołczyn po sąsiedzku, Hutnik Szczecin z licznymi partnerami, którzy zapraszają mieszkańców do hali sportowej Hutnika przy ul. Nehringa 69. W godz. 14:00-17:00 zaplanowano tu masę atrakcji w kilku strefach. W programie m.in.: występy artystyczne, liczne animacje dla dzieci, warsztaty, malowanie buziek, walki robotów, pokazy militariów, pokazy ratownictwa, prezentacje pojazdów, ciekawe wystawy broni białej i mieczy samurajskich, pamiątek PRL, szkła czy dawnych żelazek, a także bogata i smakowita strefa gastronomiczna.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/593585825931784/

Koncertowy finał WOŚP w Hali Odra

Z kolei koncertowy finał WOŚP zaplanowano w niedzielę w Hali Odra przy bulwarze Beniowskiego 5. Od godz. 16:00 na scenie będą prezentować się szczecińskie kapele. Zagrają: Materia, Nikt, Hope, Curcuma, Power Supply, Teraz oraz Hackard. Koncerty będą przeplatane licytacjami. Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/814028019679032/

Studenci zapraszają na Wały Chrobrego

W niedzielę na Wały Chrobrego zapraszają studenci Politechniki Morskiej. Od godz. 11:00 przed gmachem uczelni będzie można wesprzeć zbiórkę WOŚP, napić się ciepłej kawy i herbaty oraz spróbować pysznych pierniczków upieczonych przez studentów. Na miejscu będzie też czekać uczelniana maskotka Morświn Mich, z którą będzie można sobie robić zdjęcia. Studenci Politechniki zapraszają również do udziału w internetowych aukcjach, w których można wylicytować unikatowe litery podchodzące z napisu „AKADEMIA”, który dawniej wisiał na budynku uczelni. Więcej: https://www.facebook.com/events/1827301984300732/

W Przecławiu też ma się dziać

Bardzo dużo atrakcji w niedzielę zaplanowano również w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Od godz. 10:00 na scenie prezentować się będą młodzi artyści z lokalnych szkół i przedszkoli oraz szkoły tańca. Zaplanowano też pokazy tańca orientalnego i irlandzkiego. W samo południe wystartuje również Marszobieg z sercem, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni, zarówno mali, jak i duzi. Po godz. 19:15 odbędzie się minikoncert w wykonaniu Tadka Wasilewskiego, a o 20:00 Światełko do nieba. Nie zabraknie oczywiście licytacji, które będą odbywały się pomiędzy występami.

Poza tym przez cały dzień odwiedzający GOKSiR będą mogli skorzystać z porad studentów medycyny z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Za symboliczną wpłatę do puszki z ich pomocą będzie można wykonać przegląd stomatologiczny czy podstawowe badania, takie jak pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi. W strefie kosmetycznej będzie można się zrelaksować i zadbać o swój wygląd. Z kolei na dzieci będą czekały takie atrakcje jak malowanie buziek i warkoczyki.

Powstanie też strefa „Żyj wesoło”, w której za symboliczną kwotę wpłaconą do puszki WOŚP, będzie można zagrać w ciekawe gry planszowe. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/2400333356799188

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia br. pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Fundacja WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

W Szczecinie pieniądze będą zbierać wolontariusze z 10 sztabów: Hufiec Szczecin ZHP, Zespół Szkół Talent-Promocja-Postęp, Make it Funky Production, Centrum Mistrzostwa Sportowego, TKKF „Orkan”, Szkoła Podstawowa „TAK”, kawiarnia „Między wierszami”, Centrum Kształcenia Sportowego, Hufiec Szczecin-Pogodno ZHP i Uniwersytet Szczeciński.