Już w sierpniu 2024 roku kilkadziesiąt żaglowców z całego świata zacumuje w Szczecinie, który po raz czwarty będzie gospodarzem wielkiego finału The Tall Ships Races. Miasto rozpoczęło poszukiwania oficerów łącznikowych, wolontariuszy oraz członków Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina.

Po odwołaniu The Tall Ships Races 2021, regaty wracają na Morze Bałtyckie. W 2024 roku wielki finał imprezy będzie mieć miejsce w Szczecinie (2-5 sierpnia), a portami goszczącymi na trasie będą Kłajpeda (Litwa), Helsinki (Finlandia), Tallin (Estonia), Turku (Finlandia), Mariehamn (Wyspy Alandzkie).

W związku z organizacją finału, miasto rozpoczęło poszukiwania oficerów łącznikowych oraz wolontariuszy, którzy będą wspierać koordynację imprezy.

– Szukamy osób, które: w dniu złożenia deklaracji online będą miały skończone 20 lat (oficer łącznikowy) lub 18 lat (obsługa wydarzenia); znają języki obce; lubią wyzwania i są odpowiedzialne; lubią prace w zespole; są zdrowe, maja dobrą kondycję i są odporne na stres – wylicza Dariusz Sadowski z biura prasowego magistratu.

Na tym jednak nie koniec. Miasto poszukuje również 42 osoby, które chcą przeżyć żeglarską przygodę i reprezentować Szczecina w regatach na trzech jachtach – Dar Szczecina, Zryw oraz Urtica.

„Aby zostać członkiem Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina należy: najpóźniej w dniu 20 czerwca 2024 roku mieć ukończone 18 lat; mieszkać, uczyć się lub pracować w Polsce; znać co najmniej jeden język obcy w stopniu komunikatywnym; złożyć oświadczenie z potwierdzeniem, że stan zdrowia zezwala na udział w projekcie; umieć pływać wpław; posiadać zdolności i umiejętności artystyczne, sportowe lub żeglarskie; być osobą odpowiedzialną, zaangażowaną, kreatywną i otwartą” – czytamy.

Rekrutacja rozpocznie się 21 listopada br. o godz. 12. Prowadzona będzie na stronie centrumzeglarskie.pl i potrwa do 29 lutego 2024 roku.

The Tall Ships Races to międzynarodowy zlot żaglowców połączony z regatami oraz imprezami okolicznościowymi. To jednocześnie najstarsza żeglarska impreza, której początki sięgają lat 50. XX wieku. W latach 1972-200 wyścigi nosiły nazwę „Cutty Sark Tall Ships Races”, bowiem sponsorem był producent szkockiej whisky „Cutty Sark”. W 2003 roku Sail Training International powrócił do nazwy „The Tall Ships Races”.

Szczecin już trzy razy był gospodarzem finału The Tall Ships Races – w 2007, 2013 i 2017 roku.