– Udało nam się przyzwyczaić publiczność, że kino w Hormonie jest dobre jakościowo – mówią organizatorzy Filmowych Wtorków. Cotygodniowe seanse przyciągają wielu wielbicieli kina studyjnego. Początek zawsze o 19:00. Za wstęp płacisz, ile możesz. Co będzie można obejrzeć w tym miesiącu?

Kobiece przeżycia na dużym ekranie

Marcowe pokazy zamkną i otworzą dwie ważne produkcje. – Zaczynamy 7 marca filmem „Jednym głosem” Marii Schrader. Opowiada on o śledztwie dziennikarskim w sprawie molestowania seksualnego przez Harveya Weinsteina, najpotężniejszego producenta Hollywood, które rozpoczęło ruch #MeToo – zapowiadają organizatorzy. – Miesiąc zamkniemy specjalnym tytułem „Brainwashed: seks, kamera, władza”. Film pokazuje, w jaki sposób od początku kinematografii jest w niej narracja męskiego spojrzenia. Uważam, że każdy powinien zobaczyć tę produkcję, bo udowadnia, jak wiele mamy jeszcze do zrobienia w kwestii poszanowania siebie wzajemnie.

„Brainwashed: seks, kamera, władza” zostanie zaprezentowany 28 marca. Co ważne, film nie wchodzi do regularnej dystrybucji.

Oscarowy kandydat i wyciskacz łez

Filmowe Wtorki w marcu zapraszają również na „Blisko” (14 marca), czyli zmysłową opowieść o przyjaźni dwóch chłopców. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, kiedy otoczenie wywołuje w jednym z nich wstyd, przez co chłopak odsuwa się od przyjaciela.

– Film opowiada o tym, jak czasem bardzo boimy okazywania się własnych uczuć. To wyciskacz łez – mówią organizatorzy. Projekcję poprzedzi wprowadzenie dziennikarza filmowego, Krzysztofa Spóra.

12 marca odbędzie się 95. ceremonia wręczenia Oscarów, w związku z czym w repertuarze Filmowych Wtorków nie mogło zabraknąć produkcji walczącej o najważniejszą nagrodę filmową. 21 marca na widzów czekać będzie „Elvis”. Obraz został nominowany w aż ośmiu kategoriach, m.in. najlepszy film, najlepsza scenografia czy najlepszy aktor pierwszoplanowy. To historia niezwykłego życia przełomowego artysty, jego miłosnych uniesień, porażek oraz ponadczasowej muzyki i niezapomnianych występów.

Na Filmowych Wtorkach obowiązuje zasada „dajesz, ile możesz”. Do dyspozycji widzów dostępny jest również klubowy bar. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora Stowarzyszania „in tractU”: https://www.facebook.com/intractu