Co jest prawdziwym hitem turystycznym Szczecina? Czym najbardziej zachwycają się tego lata turyści? Wałami Chrobrego czy Zamkiem Książąt Pomorskich? Nic z tych rzeczy!
Według pracowników informacji turystycznej przyjezdni pytają dziś głównie o szczecińską Filharmonię. Popularnością ta piękna budowla bije nawet same Wały Chrobrego, które, co warto podkreślić, również zachwycają turystów. Praktycznie każdy słyszał o Filharmonii – zauważa Szymon Maksymiuk – jeden z pracowników informacji turystycznej. Jest pod wrażeniem tego, jak mocno została wypromowana w kraju i zagranicą.

Co więcej Filharmonia jest obecnie bardziej rozpoznawalna niż Wały Chrobrego. To zaskakujące, zważywszy na to, kiedy zbudowano "lodową górę", a kiedy tarasy Hakena. Filharmonia powstała w 2014 roku, a Wały Chrobrego niecałe sto lat wcześniej.

Na wzrost rozpoznawalności szczecińskiej filharmonii duży wpływ miały liczne nagrody przyznane budynkowi, w tym najważniejsza w Europie nagroda architektoniczna im. Miesa van der Rohe. Filharmonia im. M. Karłowicza jest pierwszym obiektem w Polsce, który wyróżniono tym prestiżowym tytułem.