inne

Festiwal Kobiet – WOMEN’S FEST 2019

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 24.03.2019
O której godzinie?
09:00
Za ile?
79 - 159 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Już po raz drugi w Szczecinie kobiety będą miały okazję spotkać się w swoim gronie, by pośmiać się i powzruszać, porozmawiać o różnych aspektach bycia kobietą, zainspirować się. 24 marca 2019 w Teatrze Współczesnym odbędzie się WF dla kobiecego ciała i umysłu!

Women’s Fest (WF) jest jednodniowym profesjonalnym wydarzeniem rozwojowym dla kobiet. Za cel stawia sobie wspieranie i promowanie rozwoju intelektualnego i kulturalnego kobiet.

Pierwsze spotkanie w kwietniu 2018 roku okazało się być nad wyraz obiecującą rozgrzewką – uczestniczyło w nim prawie 400 pań. Wydarzenie zebrało entuzjastyczne recenzje uczestniczek. Rozmawiałyśmy o własnym biznesie i kosmetykach naturalnych (Daria Prochenka), o psychologii pozytywnej (Dorota Kościukiewicz-Markowska), o ćwiczeniu mięśni Kegla (Magdalena Ptak), o wychodzeniu spod maminej spódnicy (Katarzyna Miller) i o byciu matką-kwoką (Katarzyna Nosowska).

Każda kolejna edycja miała być wąską specjalizacją, skupiającą się na ćwiczeniu i pracy nad poszczególnymi aspektami bycia kobietą. I tak jest w tym roku! Podczas drugiej edycji Women’s Fest (WF’u) wspólnie z WF’stkami (fantastycznymi prelegentkami) poruszone zostaną kwestie kobiecości, seksualności i sensualności. Wśród prelegentek WF'u pojawią się językoznawczynie, psycholożki, seksuolożki, trenerki, malarki, sportsmenki, artystki kabaretowe, autorki książek o zdrowiu. To znamienite Grono Pedagogiczne pomoże odkryć przeróżne aspekty kobiecości właśnie. Jak kobiecość funkcjonuje w języku? Jak mówić o seksualności? Jak budować i dbać o intymność? Jaki obraz kobiety maluje się w sztuce? A jaki w sporcie? Czy kobiety mają poczucie humoru? Jak w naturze poszukiwać natury kobiecości?

 

Wśród prelegentek:

  • Agnieszka Cegielska, dziennikarka, prezenterka związana ze stacją TVN, w której prowadzi cykl „Naturalnie”, autorka książki-bestsellera wydanej pod tym samym tytułem. Jako absolwentka studiów podyplomowych z dziedziny zdrowia i zdrowego stylu życia i konsultantka medycyny ajurwedyjskiej, prowadzi warsztaty z wykorzystania skarbów natury w naszym życiu w celu poprawienia odporności i samopoczucia. Podczas WF-u opowie o metodach, ziołach, przyprawach, naparach, które kobiecość wzmacniają i pielęgnują.

  • Alicja Długołęcka, która znana jest m.in. czytelniczkom Wysokich Obcasów i publikacji Anji Rubik „sexed.pl”. Prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i Seksuologii Klinicznej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej oraz Akademii Medycznej i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, jest autorką licznych książek i m.in. podręcznika dla gimnazjalistów do „wychowania do życia w rodzinie” i monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach” oraz „Zwykłej książki o tym, skąd się biorą dzieci” i rozdziałów w najnowszej publikacji „#sexed.pl”. Na co dzień pracuje z klientami w zakresie edukacji psychoseksualnej w Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie. W ramach Women’s Fest opowie o różnych wymiarach naszej seksualności. Postara się zainspirować do nowych pytań i obserwacji, które być może poszerzą perspektywę rozumienia własnej seksualności. Jak docenić cielesność i zrekonstruować myślenie i jej odczuwanie na własnym i intymnym poziomie? Przyjrzymy się krzywdzącym skryptom kulturowym i wychowawczym, z którymi warto się pożegnać, relacjom, jak je rozwijać bez "wychowywania" drugiej osoby, postawimy również pytanie o własne zasoby.

  • Marta Frej, polska malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna. Prezeska zarządu Fundacji Kulturoholizm z siedzibą w Częstochowie. Jest laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, w kategorii prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji z powodu płci za twórczość artystyczną zaangażowaną w obronę praw kobiet i równości płci. Współautorka książki „Memy i grafy” z Agnieszką Graff. Autorka ilustracji do książki Anny Kowalczyk „Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich.” Jej grafiki podbijają Internet celnie punktując współczesny świat. Nadała memom rangę artystycznego dzieła - w słodko-gorzki sposób dają do myślenia poruszając ważne dla kobiet tematy. Z Martą Frej porozmawiamy o obrazie kobiet w sztuce, w telewizji, o książce Brakująca połowa dziejów, o naszych kobiecych słabościach, ale przede wszystkim o sile kobiet.

  • Pani Profesor Ewa Kołodziejek, szczecińska pogromczyni „byków”, specjalistka od „wygibasów językowych”, która zadba o giętkość i grację naszego języka! Pani Profesor opowie o obrazie kobiet utrwalonym w polszczyźnie. Usłyszymy między innymi o patriarchalności systemu gramatycznego, o nierówności kulturowej na przykładzie nazwisk i imion, o społecznej niechęci do żeńskich końcówek, o stereotypach płci utrwalonych w męskiej decyzji i w babskim gadaniu, a także o tym, że ona zmężniała, a on zniewieściał, czyli o dysproporcjach aksjologicznych i o wielu innych przejawach asymetrii płci w języku. A wszystko to z charakterystyczną dla Pani Profesor swadą i dużą dawką poczucia humoru!

  • Women’s Fest dba o to, by zajęcia w ramach WF-u były wysokich, sportowych lotów pod okiem Mistrzyń w swoich dyscyplinach. W tym roku plan realizuje wręcz dosłownie - do grona WF-stek dołącza Monika Pyrek, Mistrzyni lekkiej atletyki, Królowa skoku o tyczce, Zdobywczyni ogromnej ilości medali na mistrzostwach Europy, Polski i aż 4 olimpiadach, 69 razy bijąca rekord Polski. Niesamowita kobieta, niesamowite osiągnięcia – to z pewnością będzie niesamowite spotkanie.

  • Women’s Fest eksploruje, inspiruje, motywuje, ale również relaksuje i odstresowuje. W tym roku o solidną dawkę humoru podczas WF-u zadba m.in. Joanna Kołaczkowska, fenomenalna aktorka kabaretu HRABI, która wystąpi z solowym repertuarem muzycznym i kabaretowym pełnym niebanalnej treści o kobietach i tematach dla nich ważnych.

     

FEST to festiwal, ale i fest kobiety. Kobiety silne, porządne, zaradne, swojskie i mocne. Ale FEST to też akronim, który każda kobieta może rozszyfrować wedle swojego uznania: f-fantastyczna, frywolna, fajna; e-elokwentna, elegancka; s- stylowa, sexy, solidna, t-twórcza, towarzyska etc.

Zapraszamy - dołącz do drużyny FEST KOBIET!

BILETY SĄ JUŻ DOSTĘPNE! Można je nabyć na bilety.fm

Więcej szczegółów na FB wydarzenia oraz na stronie www.womensfest.pl

 

ZOBACZ TEŻ: Ten festiwal dla kobiet okazał się sukcesem. Teraz druga edycja!

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję