Miłośnicy lokalnych produktów tego wydarzenia nie mogą przegapić. W jednym miejscu będzie można spotkać szczecińskie firmy wyróżnione znakiem „Zrobione w Szczecinie” oraz cenionych wystawców Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Wydarzenie już w niedzielę w OFF Marinie.
Druga edycja festiwalu „Zrobione w Szczecinie”, podobnie jak pierwsza, organizowana jest we współpracy ze Szczecińskim Bazarem Smakoszy. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (23 czerwca) w godz. 10:00-14:00. Laureaci miejskiej nagrody „Zrobione w Szczecinie” będą czekać na mieszkańców w sali bocznej na piętrze OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18.
– Oferta zgłoszonych marek jest wyjątkowa, z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapowiada Tomasz Klek, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej. – Druga edycja festiwalu to również promocja koncepcji „Zrobione w Szczecinie”. Podczas wydarzenia ARMS, czyli koordynator projektu, będzie służyć pomocą w kwestiach informacyjnych i formalnych pod kątem najbliższego naboru, który ruszy już 1 lipca.
Tak jak podczas pierwszej edycji oferta będzie różnorodna. Na stoiskach będzie można znaleźć zarówno przedmioty dekoracyjne, jak i użytkowe, oryginalne pamiątki, kosmetyki, książki lokalnych autorów i szczecińskie smakołyki.
Lista wystawców:
- Ministerstwo Dobrego Mydła
- Hania Beza
- Heritage Magnolia Gin
- Bohomazy
- Szczeciński
- Betty Szczecińska
- Petersen
- Palarnia Kawy Korona 1912
- Qualia Caffe
- UbeeSailor
- Monika Szymanik
- Kingdom Leathercraft
- Kawiarnia Alternatywnie
- Ośrodek Teatralny Kana
- Eintopf
- CudaCelestyny
Równolegle, w dużej sali odbywać się będzie Szczeciński Bazar Smakoszy. Będzie można zrobić zakupy, ale i przekąsić coś na ciepło. Na kilkudziesięciu stoiskach znajdziemy m.in. pieczywo, wędliny, warzywa i owoce, nabiał, wiele słodkości, przetwory i sporo specjałów z różnych stron świata.
W ramach festiwalu zaplanowano też kilka niespodzianek. – M.in. Zakład Fotograficzny Minifot przygotował wystawę zdjęć laureatów ostatniej edycji „Zrobione w Szczecinie”. Fotografie będzie można obejrzeć na dziedzińcu OFF Mariny. Ideą było ukazanie osobowości laureatów na tle ich działalności lub produktu – mówi Tomasz Klek.
Wstęp na drugą edycję festiwalu „Zrobione w Szczecinie” jest bezpłatny.
Znak „Zrobione w Szczecinie” przyznawany jest od 2018 roku i do tej pory otrzymało go około 120 lokalnych marek.
Komentarze
5