Młodzi są przyszłością i nadzieją narodu-to w nich tkwi potencjał. Dlatego już w najbliższy czwartek rozpocznie się wydarzenie przygotowane specjalnie dla nich. W programie dyskusje, spotkania, warsztaty oraz odkrywanie przestrzeni. Pora zainwestować w swój rozwój!

Celem Festiwalu Młodzieży organizowanego przez Sekretariat ds. Młodzieży jest stworzenie okazji do dyskusji na ważne tematy, okazji do rozwoju, aktywności, a tym samym zapoznania się z różnymi aspektami ważnymi w życiu dzisiejszej młodzieży takimi jak: możliwości na zachodniopomorskim rynku pracy i edukacji, aktywność młodzieżowa, edukacja nieformalna, zdrowie.

 -Nie jest to pierwsza tego typu impreza organizowana przez Sekretariat. W swojej  działalności (w tym roku Sekretariat obchodzi pięciolecie) nasza jednostka zorganizowała lub współorganizowała już kilka podobnych wydarzeń, m.in.: kilkukrotnie Europejski Tydzień Młodzieży, Tydzień Aktywności z Okazji Dnia Wolontariusza, czy całonocną imprezę ,,Od zmierzchu do świtu”. Za każdym razem naszą przewodnią ideą jest zachęcenie młodzieży do podejmowania ważnych tematów, a równocześnie zaproszenie do aktywności - stąd w programie różnego rodzaju warsztaty, koncerty, spotkania, itp.- mówi Magdalena Szerwińska z Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

 Warto zarezerwować czas w tych dniach, ponieważ w programie Festiwalu przewidziano wiele interesujących punktów: efektywne poszukiwanie pracy i możliwości w regionie, spotkanie szczecińskiej branży internetowej NET camp, zdrowe odżywianie, warsztaty stylizacji, warsztaty gotowania, pokaz mody, koncert zespołu Sambal i wiele innych.

Szczegółowy program Festiwalu Młodzieży w kalendarzu wydarzeń.