Wiodący w Europie sprzedawca części zamiennych do pojazdów otworzył nowe centrum logistyczne „M40” w Szczecinie. „Potwierdza to fakt, że coraz więcej firm z branży e-commerce postrzega nasz kraj, a zwłaszcza nasze miasto, jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności” – podkreśla Marek Kubik, Prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

W miniony piątek Autodoc otworzył nowe centrum logistycznie „M40” w Szczecinie. Magazyn o powierzchni 40 tys. m kw. posiada około 50 tys. miejsc paletowych i jak dotąd jest największym magazynem tej firmy. Przechowywanych jest tu około 200 tys. produktów i 15 mln numerów artykułów marek własnych.

– Wynajmując „M40", stworzyliśmy przestrzeń do dalszego rozwoju, zyskaliśmy elastyczność i znacznie rozszerzyliśmy asortyment naszych marek własnych. Dzięki zwiększonej i szybszej dostępności naszych produktów możemy również świadczyć wyższy poziom usług naszym klientom - mówi Sven Herrmann z Autodoc.

W 2018 roku internetowy sprzedawca otworzył swoje lokalne centrum przeładunkowe w dzielnicy Załom-Kasztanowe, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A6. Dwa lata później do powierzchni magazynowej dodano półautomatyczne centrum dystrybucyjne „M13”.

Największy park w polskim portfolio Accolade

Wraz z otwarciem „M40”, Accolade ukończyło jednocześnie budowę swojego największego parku logistycznego w Polsce o powierzchni najmu 230 tys. m kw.

– Ten wielofazowy kompleks magazynowy jest największym parkiem w naszym polskim portfolio i drugim co do wielkości w Europie, wyprzedza go tylko park w Chebie – podkreśla Lukas Repa, dyrektor operacyjny w Accolade.

Tym samym Accolade jest największym inwestorem w Szczecinie pod względem powierzchni magazynowej, a Autodoc jest ich największym najemcą. – To nie tylko nasz wspólny sukces, ale także sukces miasta i regionu. Pozytywny wpływ inwestycji na ten rejon widzimy już teraz – dodaje Lukas Repa.

„Szczecin atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności”

Obecnie Autodoc zatrudnia w Szczecinie około 2000 osób z trzynastu krajów. Każdego dnia realizowanych jest średnio około 35 tys. zamówień, kompletowanych 140 tys. produktów i wysyłanych około 45 tys. paczek do klientów w całej Europie. Z całkowitą inwestycją wynoszącą około 11 milionów euro, zakład w Szczecinie jest obecnie najważniejszą lokalizacją logistyczną internetowego sprzedawcy.

– Jesteśmy dumni, że wiodący w Europie internetowy sprzedawca części zamiennych do pojazdów wybrał Szczecin jako swoją lokalizację logistyczną. Potwierdza to fakt, że coraz więcej firm z branży e-commerce postrzega nasz kraj, a zwłaszcza nasze miasto, jako atrakcyjne miejsce do prowadzenia działalności. Jako duży pracodawca Autodoc wnosi znaczący wkład w tworzenie nowych miejsc pracy w regionie i czyni go jeszcze bardziej przyjaznym do życia dla mieszkańców - mówi Marek Kubik, Prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.