Od biegów na 5 i 10 km rozpoczął się europejski piknik na Jasnych Błoniach. Na mieszkańców czekają jeszcze zajęcia zumby, jogi i fitnessu, koncerty Jazzowskiego i Mroza oraz plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami, licznymi animacjami i darmową watą cukrową.
Na europejską majówkę zaprasza urząd marszałkowski. Impreza organizowana jest z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Przez cały dzień, 3 maja, na Jasnych Błoniach będą prezentować się firmy, które zrealizowały swoje pomysły dzięki unijnym funduszom, a na odwiedzających czekają atrakcje.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017 – 3 maja Jasne Błonia w Szczecinie:
09.00 - 11.00 – start biegu „Biegnę do Dni Otwartych Funduszy Europejskich” – na dystansie 5 i 10 km
09.00 - 17.00 – Piknik Dni Otwartych – stoiska beneficjentów, strefa dla dzieci.
11.00 - 17.00 – Ruchowe Aktywności: Zumba, Joga, Fitness, spotkania ze sportowcami.
17.30 - 18.30 – Koncert: Jazzowski
19.00 - Koncert Gwiazdy: Mrozu

Poza zawodami biegowymi, w których na dwóch dystansach zmierzyło się ponad 200 osób, będzie można wspólnie poćwiczyć zumbę, jogę czy fitness. Najmłodszych ucieszy na pewno plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami i basenem z piłeczkami. Jak zapowiadają organizatorzy, darmowa wata cukrowa, liczne animacje, malowanie buzi, skręcane balony, konkursy, gry i zabawy nie pozwolą się nudzić!

Wieczorem zaplanowano koncerty. 3 maja o godz. 17:30 na Jasnych Błoniach wystąpi zespół Jazzowski. To artystyczna fuzja Jacka Janaszkiewicza oraz Krzysztofa Baranowskiego. Duet prezentuje największe polskie przeboje w zupełnie nowych, uwspółcześnionych formach. W repertuarze znajdą się piosenki m.in. Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Filipinek oraz wielu innych mistrzów gatunku.

Muzyczną gwiazdą rodzinnego pikniku będzie Mrozu. Popularny wokalista znany z takich przebojów jak np. "Miliony monet", "Nic do stracenia" czy "Jak nie my to kto" wystąpi o godz. 19:00.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

 

W samo południe przed Pomnikiem Czynu Polaków odbędą się oficjalne uroczystości obchodów 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie m.in.: złożenie meldunku, odegranie hymnu państwowego, przemówienia okolicznościowe, złożenie kwiatów.

Na Jasnych Błoniach szczecinianie mogą odwiedzać również jarmark, w którym bierze udział kilkudziesięciu wystawców z całej Polski. Można kupić rękodzieło i przekąsić coś na ciepło.