Do 26 czerwca można składać prace w konkursie ogłoszonym przez Samorządową Instytucję Kultury "Szczecin 2016" , który dotyczy opracowania logo (czyli znaku graficznego) projektu „Szczecin Europejską Stolicą Kultury 2016”.

Konkurs realizowany jest  dwutorowo.W trybie zamkniętym (dostępnym dla zaproszonych artystów) i w trybie off (otwartym dla wszystkich chętnych) Jego głównym celem jest stworzenie znaku, który w zamierzeniu organizatorów ma być prosty i oryginalny, a jednocześnie przyciągający uwagę. W ten sposób będzie dobrze promował nasze starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Spośród prac, które zostaną zgłoszone komisja konkursowa wybierze trzy loga, które będą uczestniczyć w drugim etapie konkursu- plebiscycie. Głosować będzie można zarówno za pośrednictwem internetu jak też tradycyjnie -umieszczając głos w przygotowanej do tego urnie ustawionej przy Urzędzie Miasta.

Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę 2016 euro. Komisja ma także przyznać wyróżnienie 3000 zł dla autora najlepszej pracy w kategorii off (w prezypadku gdy jej autornie otrzymagłównej nagrody).Prace konkursowe należy dostarczyć w wymaganym terminie (do godz. 18.00)załączającwnioseko dopuszczenie oraz potrzebne oświadczenia i dokumenty do Willi Lentza, piętro I, pok. 11, Al. Wojska Polskiego 84 w Szczecinie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.szczecin2016.pl