Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski i zawody dla amatorów, mnóstwo emocji i świetnej zabawy. Już wkrótce w Szczecinie odbędą się zawody na ergometrach wioślarskich.

31 stycznia 2015 w Arenie Szczecin, pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej i Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, odbędą się zawody na ergometrach wioślarskich. Będą to Mistrzostwa Europy European Indoor Rowing Championships, Mistrzostwa Polski oraz Szczecin Euro Championships.  

- Cieszymy się, że w Szczecinie będziemy mogli oglądać rywalizację zawodników w tej nietypowej dyscyplinie sportu. Jestem przekonany, że ujrzymy mnóstwo fascynujących pojedynków, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić. Już teraz zachęcam każdego do przyjścia do Areny Szczecin – mówił Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina, podczas konferencji zapowiadającej zawody.  

Do Szczecina przyjadą najlepsi polscy i europejscy wioślarze, którzy zmierzą się ze sobą w tej rozwijającej się dyscyplinie sportu. W hali Arena będziemy gościć całą Kadrę Narodową Polski w wioślarstwie, która reprezentuje nasz kraj na arenie krajowej i międzynarodowej.  

- Spodziewamy się do 700 zawodników zarówno z kraju, jak i Europy, którzy wystartują w Mistrzostwach Europy i organizowanych po raz 24. Mistrzostwach Polski – mówił Marek Kolbowicz – Przygotowaliśmy także atrakcję w postaci zawodów dla amatorów. Swoich sił na ergometrze będzie mógł spróbować każdy, niezależnie od wieku.

Na płycie hali przygotowane zostaną 24 ergometry do wyścigów oficjalnych i ponad 40 ergometrów treningowych. Zawodnicy wystartują na dystansach 2000 m i 1000 m (zawodnicy niepełnosprawni).

Podczas szczecińskich zawodów zostanie zastosowany specjalny program, który w czasie rzeczywistym będzie pokazywał odległość pokonaną przez zawodników i dystans pomiędzy nimi. Transmisję z zawodów będzie można zobaczyć online w internecie oraz na telebimach. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Wyjątkową atrakcją mistrzostw będzie możliwość samodzielnego wzięcia udziału w zawodach. W ramach Szczecin Euro Championships, każdy mieszkaniec Szczecina oraz fan wioślarstwa, będzie mógł spróbować swoich sił na ergometrze. Nie ma limitu wiekowego, nie będzie wymagana także żadna licencja zawodnicza. W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno najmłodsi, jak i ci trochę starsi. Zapisy trwają do 20 stycznia 2015 r. Koszt wpisowego to 40 złotych.  

Organizatorami wydarzenia są: Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Miasto Szczecin, Międzynarodowe Targi Szczecińskie.  

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów: www.ecrowing2015.pl