film

ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Multikino Szczecin, al. Wyzwolenia 18/20
Kiedy?
Piątek, 25.10.2019
O której godzinie?
22:00
Za ile?
30 - 35 zł
Opis wydarzenia
ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów w ostatni piątek października to już coroczna tradycja. W tym roku miłośnicy adrenaliny i lęku odbędą mroczną podróż do świata przerażających tajemnic, mściwych demonów i żądnych krwi potworów. Widzowie jako jedni z pierwszych odwiedzą "Złe miejsce", gdzie rozegra się bezwzględna, krwawa jatka, odkryją mroczny sekret w "Zakonie Świętej Agaty", a także będą świadkami urzeczywistnienia "Upiornych opowieści po zmroku" i zaskakującego "Przebudzenia dusz". To przyprawiająca o dreszcze wyprawa tylko dla odważnych! Podejmiesz wyzwanie?

 

To legendarna noc, która od lat gromadzi zwolenników mocnych wrażeń w mroku kinowych sal, by dostarczyć im emocji, które mrożą krew w żyłach.


ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów - repertuar:

- Złe miejsce - PREMIEROWO!

- Upiorne opowieści po zmroku

- Przebudzenie dusz

- Zakon Świętej Agaty


ZŁE MIEJSCE - PREMIEROWO!

98 min, USA, 2019

reżyseria: Frank Sabatella

scenariusz: Frank Sabatella

muzyka: Sam Ewing

występują: Jay Jay Warren, Cody Kostro, Sofia Happonen, Frank Whaley

Najnowszy, makabryczny horror producentów "Piły". Wychowywany przez bardzo surowego dziadka Stan i będący ofiarą dręczycieli Dommer są wieloletnimi przyjaciółmi. Nieopodal domu pierwszego z nich zagnieżdża się krwiożercza bestia, która morduje dziadka chłopaka. Po tym zdarzeniu Stan wpada na szaleńczy pomysł, aby moc potwora do walki ze swoimi wrogami i odtąd rozgrywa się bezwzględna, krwawa jatka. Krwawy spektakl ukazujący jak ogromne może być ludzkie okrucieństwo.

UPIORNE OPOWIEŚCI PO ZMROKU

111 min, USA, 2019

reżyseria: Andre Ovredal

scenariusz: Kevin Hageman, Dan Hageman, Guillermo del Toro

muzyka: Marco Beltrami, Anna Drubich

występują: Zoe Margaret Colletti, Michael Garza, Gabriel Rush, Dean Norris, Gil Bellows

Ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści grozy w USA, współtworzona przez słynnego Guillermo del Toro. Mieszkająca w upiornej posiadłości na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna Sarah spisuje swoje mroczne przeżycia w książce. Po latach do opuszczonego domu dziewczyny trafia grupa przyjaciół, którzy znajdują tajemniczą księgę i uwalniają z niej upiorne byty niczym z najgorszego koszmaru. Zaskakujący i pełny grozy film ze świetną grą aktorską, łączący wiele podgatunków horroru.

PRZEBUDZENIE DUSZ

98 min, Wielka Brytania, 2017

reżyseria: Jeremy Dyson, Andy Nyman

scenariusz: Jeremy Dyson, Andy Nyman

muzyka: Haim Frank Ilfman

występują: Andy Nyman, Martin Freeman, Paul Whitehouse, Alex Lawther, Paul Warren

Nastrojowy horror żonglujący konwencjami kina grozy, z wybitną grą aktorską i rewelacyjnie skonstruowaną historią. Profesor Goodman otrzymuje tajemniczy list z prośbą o pomoc od swojego dawnego przełożonego - Charlesa Camerona, który 15 lat temu zaginął i został uznany za martwego. Profesor podejmuje się pomocy w rozwikłaniu tajemniczych spraw sprzed lat i spotyka na swej drodze osoby nawiedzane przez duchy. Wkrótce na jaw wychodzi jak przerażająca prawda kryje się za opowiadanymi, mrocznymi historiami. Atmosfera ciągłego zagrożenia, napięcie wgniatające w fotel, zaskakujące zwroty akcji, a do tego czarny humor. Doskonałe kino, które nie tylko straszy, ale również intryguje i wciąga.

ZAKON ŚWIĘTEJ AGATY

90 min, USA, 2018

reżyseria: Darren Lynn Bousman

scenariusz: Andy Demetrio, Shaun Fletcher, Sara Sometti Michaeis, Clint Sears

występują: Sabrina Kern, Carolyn Hennesy, Courtney Halverson, Seth Michaels

Najnowszy, przerażający horror twórców kultowej "Piły"! Młoda ciężarna kobieta poszukuje schronienia. Znajduje je w klasztorze, gdzie zakonnice oferują jej pomoc, ale wymagają przy tym bezwzględnego przestrzegania ustalonych zasad. Kobieta ma nadzieję, że odnalazła bezpieczne miejsce, doskonałe na narodziny dziecka, jednak szybko okazuje się, że domniemany azyl skrywa mroczną tajemnicę. Czy uda jej się ocalić siebie oraz swoje dziecko przed demoniczną matką przełożoną? Przejmujący, demoniczny i wstrząsający film, który nieprzerwanie trzyma w ogromnym napięciu.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję