inne

ENEMEF: Noc Grozy

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Multikino w CHR Galaxy
Kiedy?
Piątek, 21.04.2017
O której godzinie?
22:00
Za ile?
26 i 32 zł
Opis wydarzenia
ENEMEF: Noc Grozy to wyjątkowa okazja, aby poznać mroczną stronę kina i obejrzeć aż cztery najbardziej przerażające filmy ostatnich miesięcy, w tym premierę i przedpremierę! Kinowa sala stanie się areną rozgrywek dla niewytłumaczalnych zjawisk, szokujących scen grozy i panoszącego się zła. Przenikające z ekranu demoniczne byty z zaświatów, lejąca się obficie krew i ciężka, tajemnicza atmosfera wzbudzą lęk nawet u największego śmiałka. Ta noc to wyzwanie dla widzów o mocnych nerwach, gotowych poznać granicę ludzkiej wytrzymałości.
Podczas Maratonu Horrorów zostaną zaprezentowane aż cztery nowe, mrożące krew w żyłach filmy, w tym premiera oraz przedpremiera. Każdy z nich gwarantuje solidne dawki adrenaliny i nerwowe napięcie aż do ostatniej minuty seansu.

ENEMEF: Noc Grozy - repertuar:
- Ostatnia klątwa - PREMIEROWO!
- W głąb lasu - PRZEDPREMIEROWO!
- Bodom
- Zło we mnie


OSTATNIA KLĄTWA - PREMIEROWO!
95 min
USA, 2016
reżyseria: Simon Rumley
scenariusz: Ben Ketai, Marc Haimes
muzyka: Simon Boswell
występują: Sean Patrick Flanery, Erin Cummings, Mike Doyle, Sue Rock, Heather L. Tyler

Specjalny pokaz premierowy! Wstrząsająca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. 18-letni Johnny zostaje skazany na karę śmierci za brutalny gwałt oraz morderstwo zakonnicy. Nastolatek zarzeka się, że jest niewinny i rzuca klątwę na wszystkich, którzy przyczynili się do niesprawiedliwego procesu. Po jego egzekucji giną kolejni ludzie związani ze sprawą. Syn jednego z ławników, będąc w śmiertelnym niebezpieczeństwie, postanawia odnaleźć prawdziwego mordercę zakonnicy i tym samym odwrócić klątwę. Wciągająca, przerażająca fabuła i autentyzm tego filmu tworzą gęstą atmosferę, którą można kroić nożem.W GŁĄB LASU - PRZEDPREMIEROWO!
103 min
Francja, Szwecja, 2016
reżyseria: Gilles Marchand
scenariusz: Gilles Marchand, Dominik Moll
występują: Jeremie Elkaim, Timothe Vom Dorp, Theo Van de Voorde

Specjalny pokaz przedpremierowy! Klimatyczna opowieść z zaskakującymi i przerażającymi zwrotami akcji, które przyprawiają o dreszcze. Dwaj bracia Tom i Benjamin udają się w podróż do Szwecji, gdzie mają spędzić wakacje ze swoim ojcem, z którym mają słaby kontakt odkąd rozwiódł się z ich matką. Toma wciąż prześladują przeczucia, że wydarzy się coś złego. Ojciec chłopców zachowuje się nieco dziwnie, nie może spać i twierdzi, że młodszy syn podobnie jak on ma zdolności do odczuwania niezwykłych rzeczy. Wkrótce przerażające wizje Toma zaczynają się urzeczywistniać... Rozgrywająca się w głębi rozległego lasu akcja trzyma w napięciu aż do samego końca.

BODOM

85 min
Finlandia, Estonia, 2016
reżyseria: Taneli Mustonem
scenariusz: Taneli Mustonem, Aleksi Hyvarinem
muzyka: Panu Aaltio
występują: Nelly Hirst-Gee, Santeri Helinheimo Mantyla, Mimosa Willamo, Mikael Gabriel

Szokujący, egzotyczny slasher inspirowany autentyczną historią brutalnej masakry nad jeziorem Bodom. Lato 1960 roku, czwórka nastolatków obozuje nad jeziorem Bodom. W nocy zostają zaatakowani nożem na śnie, jedna osoba uchodzi z życiem z tej krwawej masakry, jednak niczego nie pamięta i w efekcie nie udaje się namierzyć brutalnego mordercy. Pół wieku później nad jeziorem pojawia się grupa młodych obozowiczów, którzy dla zabawy chcą odtworzyć wydarzenie sprzed lat. Niestety po zapadnięciu zmroku nikomu nie jest do śmiechu, gdyż oto toczy się gra, w której stawką jest życie. Przerażający i pełen zaskakujących zwrotów akcji, dostarcza solidne dawki adrenaliny.ZŁO WE MNIE

93 min
Kanada, USA, 2015
reżyseria: Oz Perkins
scenariusz: Oz Perkins
muzyka: Elvis Perkins
występują: Emma Robert, Kiernan Shipka, Lucy Boynton, James Remar, Lauren Holly

Hipnotyzujący i mroczny horror porównywany do "Dziecka Rosemary" i "Carrie", utrzymany w szorstkim i zagadkowym klimacie. W katolickiej szkole dla dziewcząt rozpoczyna się przerwa zimowa. Większość uczennic już wyjechała z internatu, zostały w nim tylko Katherine i Rose, po które nikt się nie stawił. W tym czasie do miasteczka zbliża się tajemnicza Joan. Okazuje się, że kobieta kryje w sobie mroczną tajemnicę, a jej przybycie uwalnia demony. Czy Kate i Rose zdołają pokonać obudzone po latach złe moce? Film pełen niedopowiedzeń z każdą minutą potęguje aurę niepokoju i tajemniczości.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję