Wraca uwielbiany przez szczecinian filmowy cykl „Kino na Leżakach”. Od teraz w czwartkowe letnie wieczory będzie można się wybrać na seans pod chmurką. Projekcje zaplanowano w różnych miejscach Szczecina, m.in. na Wyspie Grodzkiej, Psim Polu, parku Chopina, przy Stawie Brodowskim czy tak jak dziś – przy Jeziorku Słonecznym.

Tego lata mieszkańcy Szczecina będą mogli nasycić się kinem pełnym dobroci. W ramach „Kina na Leżakach” w różnych miejscach zaprezentowanych zostanie łącznie 11 filmów, które będą opowiadały o emocjach, przyjaźni, miłości. Nie zabraknie momentów wzruszeń, śmiechu oraz dobrego nastroju.

Najbliższy seans już dziś, 23 czerwca, o godzinie 22:00 przy Jeziorku Słonecznym na Gumieńcach.

– Kino na leżakach jest wydarzeniem, które z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeziorko Słoneczne od początku projektu jest z nami i zawsze przyciąga tłumy – mówi Celina Wołosz, rzecznik spółki Żegluga Szczecina Turystyka Wydarzenia, organizatora wydarzenia.

W czwartkowy wieczór zostanie wyemitowany film „Kot Bob i ja”. To historia o przyjaźni ulicznego grajka Jamesa Bowena i rudego kota Boba, który pomaga swojemu właścicielowi stanąć na nogi i odzyskać dawne życie.

Organizatorzy zapewniają 100 leżaków oraz koce. Wstęp jest bezpłatny, a w razie deszczu uczestnikom zostaną rozdane przeciwdeszczowe peleryny.