koncerty inne

Dzień Dziecka w Teatrze Letnim. Brzdąc 2018

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 01.06.2018
O której godzinie?
15:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka "Bądźmy Razem - Brzdąc 2018" odbędzie się w piątek, 1 czerwca, w Teatrze Letnim w Szczecinie.

Festyn rozpocznie się w piątek, 1 czerwca, o godz. 15:00 w Teatrze Letnim w Szczecinie.

Wstęp wolny!

W programie:

- koncerty chórów dziecięcych Don Diri Don i Doha Youth Choir z Kataru

- ceremonia wręczenia Nagrody Dziecięcej Brzdąc

- występy taneczne

- występy wokalne

- wystawy i prezentacje

- dmuchane zabawki

- przejażdżki ciuchcią

- przejażdżki konne

- pływanie łódkami po Rusałce

29 maja br. o godz. 08:00 w Szkole Podstawowej nr 47 w Szczecinie odbyło się posiedzenie Kapituły BRZDĄCA 2018. Nominacje do tegorocznej nagrody otrzymali:

1. Prof. dr. hab. n. med. Jacek Rudnicki - pediatra, neonatolog

2. Mariusz Jakian - prezes Stowarzyszenia "Motocykliści dla Dzieci"

3. Sierż. Szt. Jarosław Szuba - referent Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą w Szczecinie

Pewnego dnia młodzi mieszkańcy Szczecina spotkali się w Pałacu Młodzieży i po burzliwej dyskusji ustalili, że "biorą sprawy dzieci we własne ręce". Wystąpili z propozycją powołania organizacji, która miałaby wpływ na wszystko, co dotyczy dzieci. Ich pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i chęcią udzielenia pomocy ze strony dorosłych. Utworzono Dziecięcy Komitet ds. Organizacji Imprez, a opiekunem został pan Jacek Janiak - instruktor z Pałacu Młodzieży. Dzieci zabrały się ostro do pracy i podjęły ideę zoorganizowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. W trakcie prac przygotowawczych, pojawiła się inicjatywa przyznawania przez dzieci nagrody osobom dorosłym, które uczyniły dla nich wiele dobrego. Tym sposobem od 1993 r. nieprzerwanie organizowany jest w Szczecinie Międzynarodowy Dzień Dziecka – Brzdąc (bez nagrody w 1994 r.). W ostatnich latach w imprezie wzięło udział ponad 10 000 dzieci z naszego miasta.

BRZDĄC 2018

W tym roku na scenie Teatru Letniego zaprezentuje się blisko 1000 młodych wykonawców: muzyków i tancerzy, którzy na co dzień z ogromnym powodzeniem występują na scenach szczecińskich i ogólnopolskich. 1 czerwca rozdamy 3200 paczek dla dzieci pozostających od opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Caritas, a teren Amfiteatru zamieni się w wielki plac zabaw pełen darmowych atrakcji dla odwiedzających.

Momentem szczególnym będzie ceremonia wręczenia „BRZDĄCA” tegorocznemu laureatowi, którego Dziecięca Rada Miasta Szczecin wybierze z nadesłanych kandydatur. Międzynarodowy Dzień Dziecka jest co roku okazją do nawiązania nowych kontaktów koleżeńskich, szerzenia idei niesienia pomocy sprawnym inaczej, a także kształtowania wrażliwości wśród dzieci i dorosłych.

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję