Od 20 lat Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej wspiera lokalnych przedsiębiorców. Udziela poręczeń wymaganych przy zaciąganiu zobowiązań finansowych. Dzięki nim firmy mogą wziąć kredyt np.: na kupno działki pod inwestycję, remont lokalu czy zakup sprzętu budowlanego. Z oferty poręczeniowej ARMS skorzystało już ponad pół tysiąca przedsiębiorców.

Realizacja inwestycji wiąże się często z dużymi nakładami finansowymi. ARMS współpracując z bankami i funduszami pożyczkowymi, udziela przedsiębiorcom poręczeń, czyli zabezpieczeń wymaganych do kredytów i pożyczek. Ułatwia tym samym uzyskanie finansowania zewnętrznego na różne cele.

- Poręczenie było nam bardzo pomocne, gdy planowaliśmy inwestycje i w związku z tym wystąpiliśmy do banku o pożyczkę. Wymagano od nas zabezpieczenia spłaty i wtedy korzystaliśmy z oferty poręczeniowej ARMS - mówi Jan Kolenda, współwłaściciel spółki Jakol Yacht - Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Korzystaliśmy z poręczenia już kilka razy. Dzięki wsparciu mogliśmy dalej się rozwijać i realizować kolejne projekty związane z budową nowych jachtów motorowych.

Ponad połowa udzielanych poręczeń przez ARMS dotyczy właśnie kredytów inwestycyjnych, które zostały zaciągnięte przez przedsiębiorców na różne działania, np: na zakup nieruchomości, gruntu i lokalu, środków transportu, w tym ciągników, autobusu i koparko-ładowarki. Firmy korzystały też z tej możliwości przy zakupie sprzętu medycznego, maszyn piekarniczych, ładowarki oraz elektronicznej wagi samochodowej, a także przy zakupie urządzeń stomatologicznych, ośrodka wypoczynkowego, przyczepy gastronomicznej. Poręczenia okazały się też pomocne przy budowie obiektu rekreacyjnego, sieci światłowodowej, lodowiska, domu opieki, myjni samochodowej i hali magazynowo – produkcyjnej, itd.

Spółka ARMS ma w ofercie także poręczenia wadialne. W przypadku startowania w przetargach publicznych jednym z warunków dopuszczenia firmy do postępowania jest wniesienie wadium. Można to zrobić w formie pieniężnej, gwarancji wadialnych, a także poręczenia.

- Dotychczas korzystaliśmy z gwarancji wadialnych wystawianych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Wiązało się to oczywiście z opłatami, które dodatkowo obciążały nasz budżet - mówi Karina Mazur ze spółki Bobrowski Budownictwo - Nawiązanie współpracy z ARMS umożliwiło naszej firmie uzyskanie poręczeń wadialnych bez dodatkowych opłat. Dla małych firm takich jak nasza, to bardzo duża ulga. Dzięki niej mamy możliwość udziału w większej liczbie przetargów. Polecamy poręczenia każdej firmie. Do współpracy z ARMS dodatkowo zachęca profesjonalizm, indywidualne podejście i prędkość załatwiania spraw przez osoby zaangażowane w proces udzielenia poręczeń.

ARMS (wcześniej Fundusz Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina) udziela poręczeń od początku swego istnienia, czyli od 2002 r.

- Przez te 20 lat udzieliliśmy już ponad 800 poręczeń na kwotę bliską 228 mln zł, wspierając w tej sposób prawie pół tysiąca lokalnych przedsiębiorców - mówi Marek Kubik, prezes Agencji Rozwoju Metropolii Szczecińskiej - Dzięki naszym poręczeniom setki naszych firm mogło rozwinąć skrzydła, wystartować w przetargu lub zachować płynność finansową. Jesteśmy mobilni, pomagamy w wypełnieniu dokumentów, współpracujemy z szerokim gronem banków i funduszy finansujących przedsiębiorców.

Najwięcej poręczeń - prawie 700 - udzielono przedsiębiorcom ze Szczecina. Ze wsparcia ARMS korzystały też firmy z gmin ościennych m.in: z Polic, Goleniowa, Dobrej, Kołbaskowa czy Gryfina. Najwięcej z poręczeń korzystali przedstawiciele z branży handlowej, budowlanej i transportowej.

Więcej informacji na temat oferty poręczeniowej ARMS na stronie:

https://arms-szczecin.eu/poreczenia

https://arms-szczecin.eu/poreczenie-zaplaty-wadium

oraz pod pod numerami telefonów:

664 012 324

91 333 97 72