„Piwo w Szczecinie do roku 1945” to najnowsza publikacja Krzysztofa Żurawskiego. Tematyka publikacji zaprowadziła nas do przestrzeni Browaru Starem Komendy. W takich okolicznościach odcinek „Pana od książek” to czysta przyjemność.

Krzysztof Żurawski to przede wszystkim dziennikarz i birofil. Studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat pracuje jako dziennikarz w „Kurierze Szczecińskim”, gdzie skupia się przede wszystkim na tematach społecznych i pisze reportaże. Prowadzi tam miedzy innymi rubrykę „Jak się zmieniał Szczecin?”.

W 1979 roku debiutował jako poeta w tygodniku „Jantar”. Wydał tomik poezji „Wystarczy kilka słów”. Ma na swoim koncie liczne publikacje o charakterze birofilskim. Jest autorem kilku książek dotyczących historii piwowarstwa. Opracował monografie szczecińskich browarów.

„Piwo w Szczecinie do roku 1945” to historia browarów w Szczecinie, które pokazuje jednak nie tylko złoty trunek, ale pozwala również spojrzeć na zagadnienia gospodarcze, geograficzne i społeczne oraz na ich zmiany. To swoiste studium przypadku, które pozwoli nam nieco inaczej spojrzeć na miasto i jego dziedzictwo.