Do końca wakacji będzie można bezpłatnie korzystać z plaż usypanych przed Azoty Areną. W najbliższy weekend zostaną na nich rozegrane Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej.

Dwie plaże, a właściwie dwa plażowe boiska powstają przed Azoty Areną w związku z turniejem piłki ręcznej plażowej PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015, który zostanie rozegrany w Szczecinie w sobotę i niedzielę, 13-14 czerwca. W zawodach weźmie udział czołówka żeńskich i męskich drużyn piłki ręcznej z całej Polski.

Plaże mają wymiary 20 na 40 metrów i zwiezione na nie 500 ton piasku ze szczecińskich kopalni surowców mineralnych. 

W piątek, 12 czerwca, na plażach przed halą odbędą się warsztaty z plażowej piłki ręcznej, które poprowadzą reprezentantki oraz reprezentanci Polski w plażowej piłce ręcznej. Dodatkową atrakcją będzie trening z Arturem Siódmiakiem – byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej – a także miniturniej beach handballa. Zaplanowano też liczne konkursy i animacje. Początek o godz. 10:00.

Z kolei w sobotę startują zmagania w ramach PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015. Pierwsze mecze już o godz. 09:00. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Plaże usypane przed Azoty Areną posłużą nie tylko do weekendowych zawodów, ale mieszkańcy Szczecina będą mogli z nich bezpłatnie korzystać aż do końca wakacji.

 

PGNiG Polish Beach Handball Tour 2015 to największy w Europie cykl turniejów piłki ręcznej plażowej, organizowany w ramach European Beach Handball Tour. Stanowi on jednocześnie eliminacje Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.