Obrazy, które zobaczymy podczas 7 edycji Dąbskich Wieczorów Filmowych mają być dla ludzi. Kino niecodziennie, ale też niezbyt ciężkie. Nikt nie zaśnie i nie pożałuje, że w ten weekend wybierze dąbską plażę.

Będzie filmowo i muzycznie – pod sztandarem tych dwóch sztuk przepłyną nam Dąbskie Wieczory Filmowe, które rozpoczną się dziś koncertem zespołu Dr Misio. Wokalista grupy, Arkadiusz Jakubik jest jedną z gwiazd tej edycji. Znany aktor, zaśpiewa, spotka się z fanami, poprowadzi warsztaty aktorskie, będziemy mieli także okazję zobaczyć jego debiut reżyserski. Niemniej jednak jak sam przyznaje to koncert wyzwala największe emocje.
Odkryłem po pierwszym koncercie, że ten rodzaj adrenaliny, emocji, endorfin, które wyzwala styczność z publicznością, to ten rodzaj, którego nie da się porównać z niczym innym. Z żadnym planem filmowym, żadną pracą w teatrze u najwybitniejszych reżyserów. - mówi Arkadiusz Jakubik.

Spotkanie z tym dobrze znanym aktorem to nie jedyna atrakcja. Na festiwalu pojawią się także niezwykłe prace Moniki Kuczynieckiej. Nie zabraknie także samej artystki, która przybliży swoją dziedzinę i odpowie na nurtujące pytania np. dlaczego to właśnie szkolna plastelina jest jej materiałem?
Ponieważ jest miła, przyjemna, jest fajnym medium do wyrażania emocji – tłumaczy Monika Kuczyniecka.

 

Na Dąbskich Wieczorach Filmowych pojawią się także inni artyści m.in. Anna Wieczur-Bluszcz, ale to filmy są najważniejsze. Co w repertuarze? Organizatorzy postawili na kino, które nie zanudzi, ale też nie będzie żenująco niskich lotów. Zobaczymy m.in. „Prosta historia o miłości”, „Być jak Kazimierz Deyna” i „Dziki Madagaskar” .

Postanowiliśmy, że nie będziemy usypiać. Zdecydowaliśmy się na filmy lżejsze celowo, stąd np. ten Kazimierz Deyna. Myśl jest taka: wyjść do ludzi, zrobić ten festiwal dla ludzi. Bo festiwali z kinem ambitnym w okolicy jest kilka, a takich filmów, które będą idealnie skierowane do publiczności ciągle nie ma. Żeby nie było, że nie jesteśmy ambitni to przemycamy rzeczy, które warto oglądać, których na co dzień nie oglądamy, np. filmy Moniki Kuczynieckiej. - wyjaśnia Krzysztof Spór, redaktor naczelny portalu stopklatka.pl, współautor programowy Dąbskich Wieczorów Filmowych.

Dąbskie Wieczory Filmowe rozpoczynają się dziś, pełen program festiwalu znajdziecie w naszym kalendarzu. Do uczestnictwa w wydarzeniu zachęcają organizatorzy.
Program to 4 dni spotkań z muzyką i filmem. Mam nadzieję, że będzie się świetnie bawić. - zachęca Krzysztof Spór.

Zobacz także:

Znamy program Dąbskich Wieczorów Filmowych 2013