W związku z przebudową śródmiejskiego fragmentu al. Wojska Polskiego, wykonawca rozpoczął prace na pl. Zgody. Oznacza to zmianę organizacji ruchu i nowe objazdy.

– W rejonie placu Zgody do minimum zostanie wyeliminowany ruch pojazdów w celu sprawnego i szybkiego zrealizowania prac drogowych. Prace zostały podzielone na trzy etapy. Dla każdego z trzech etapów zostaną wprowadzone objazdy dla pojazdów jadących z kierunku placu Żołnierza i Małkowskiego – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

W pierwszym etapie zajęta została jezdnia pomiędzy północnym i południowym wlotem Wojska Polskiego. Nie ma wjazdu w ulice Bohaterów Getta Warszawskiego i Bogusława X.

Na Bohaterów Getta Warszawskiego wprowadzono ruch dwukierunkowy, żeby zapewnić dojazd do posesji od skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi. Kierowcy poruszający się ul. Małkowskiego będą musieli jechać w stronę ul. Krzywoustego. Bez zmian pozostaje komunikacja autobusowa.

W drugim etapie budowlańcy przesuną się na fragment pl. Zgody pomiędzy południowym wlotem Wojska Polskiego i wlotem ul. Bałuki. Organizacja ruchu pozostanie jednak w niemal identycznym kształcie.

Pewne zmiany zajdą w trzecim etapie, gdy prace przeniosą się na jezdnię pomiędzy północnym wlotem Wojska Polskiego i wlotem ul. Bałuki. Wtedy ruch komunikacji autobusowej oraz dojazdowy pojazdów po placu Zwycięstwa będzie odbywał się w odwrotnym kierunku – od ul. Bałuki do północnego wlotu al. Wojska Polskiego.

Przez cały czas po al. Wojska Polskiego nadal będą mogły jeździć tylko pojazdy budowy i mieszkańcy okolicznych posesji.

Przebudowa śródmiejskiego fragmentu al. Wojska Polskiego i pl. Zwycięstwa powinna zakończyć się najpóźniej w III kwartale 2023 roku. Koszt prac to ponad 80 mln zł. Nadzór nad realizacją sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.