Znów będzie można poszperać wśród rzeczy wystawionych na sprzedaż przez sąsiadów. Na niedzielę, 24 października (godz. 10-14), zaplanowano drugą edycję wyprzedaży garażowej na Pogodnie. Zgłosić może się każdy mieszkaniec. Organizatorem jest Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna „Pogodniak”, a udział jest bezpłatny.
Zasady są proste. Zainteresowani sprzedażą swoich szpargałów mieszkańcy Pogodna muszą zgłosić chęć udziału w wydarzeniu pod postem na fb stowarzyszenia „Pogodniak” lub na maila: pogodniak@op.pl. A później mogą już szykować się do wystawienia w garażu albo ogrodzie swoich starych mebli, przeczytanych książki czy ubrań zalegających od dawna w szafie. Zaletą takiej formy sprzedaży jest możliwość zaprezentowania również większych gabarytów, co jest utrudnione, gdy ciężkie przedmioty trzeba dostarczyć na miejsce, w którym odbywa się klasyczny pchli targ.
Stowarzyszenie „Pogodniak” bierze na siebie promocję każdej ze zgłoszonych lokalizacji, by w niedzielę jak najwięcej osób odwiedziło wystawki urządzone na podwórkach czy w garażach. Powstanie m.in. mapka z zaznaczonymi lokalizacjami. Znane są już adresy, które się na niej znajdą:
– ul. Sienkiewicza 11,
– ul. Chełmońskiego16,
– ul. Wieniawskiego 27,
– ul. Syrokomli 4 (róg Brodzińskiego),
– ul. Okrzei 76,
– ul. Ostrawickiej 20,
– ul. Skłodowskiej-Curie 9/2,
– ul. Paderewskiego 6
– ul. Chełmońskiego 16
– ul. Konopnickiej 67
W pierwszej edycji wyprzedaży wzięło udział 10 „garaży”. Przy każdym pojawiło się ok. 100 odwiedzających. Dużą atrakcją było już samo szperanie wśród wystawionych przedmiotów, w poszukiwaniu okazyjnej ceny czy oryginalnej rzeczy, niedostępnej na co dzień w sklepach.
– Najciekawsza akcja rozegrała sie przy ul. Brodzińskiego, gdzie rzeczy wyprzedawane były z garażu i z szykowanego do sprzedaży domu. Brak prądu i konieczność korzystania z latarki w piwnicy, czyniły te poszukiwania jeszcze ciekawszymi – opowiada Polina Wierzchowiec ze stowarzyszenia „Pogodniak”.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na fb/GrupaPogodniak i na stronie www.garbatehistorie.pl.
Komentarze
1