Po koncertach Męskiego Grania (16 i 17 czerwca) na lotnisku w Dąbiu będzie można wrócić do domu komunikacją miejską. Tramwaje linii 2 i dodatkowe autobusy linii 800 będą jeździć do godziny 1:30.

Duże koncerty plenerowe są wyzwaniem nie tylko dla ich organizatorów, ale również dla magistratu. Miejskie służby przygotowały plan dodatkowej komunikacji, która ma pomóc rozjechać się do domów.

Tramwaje naprzemiennie przez pl. Rodła i pl. Kościuszki

Najbliżej terenu koncertu jest przystanek „Hangarowa”, który w czasie koncertów będzie przystankiem stałym, a nie „na żądanie” jak na co dzień.

Linia tramwajowa 2 kursować będzie dużo dłużej, do godziny 1:30. Do godziny 0:30 co 10 minut, a później nawet co 6 minut. Kursy zjazdowe (od godz. 0:48) będą realizowane naprzemiennie przez pl. Rodła i pl. Kościuszki.

Autobusy do śródmieścia, prawobrzeżnych osiedli i Polic

Dodatkowo uruchomiona zostania linia autobusowa 800, w relacji Hangarowa – Os. Słoneczne – Os. Bukowe i Hangarowa– Brama Portowa – Plac Kościuszki. W godzinach 23:44-1:30 będzie ona kursować z częstotliwością co 4-5 minut. Kursy powrotne w kierunku Hangarowej będą przejazdami technicznymi bez pasażerów.

O godzinie 1:44 i 1:48 zaplanowano kursy do Polic. Na trasie: Hangarowa – Basen Górniczy – Wyszyńskiego – Brama Portowa – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Rodła – dalej jak trasa linii 107. Przystanki na trasie linii 107 będą funkcjonować jako „na żądanie”.

– W rejonie wydarzenia pojawią się dodatkowi pracownicy Nadzoru Ruchu, aby poinformować i w pomóc, w razie potrzeby. Większa będzie także częstotliwość oczyszczania koszy w trakcie i po imprezie – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Dla osób, które na Męskie Granie wybierają się samochodem organizator koncertu przygotuje parking od strony ul. Przestrzennej.

Trwają prace porządkowe

Do koncertów pozostał niewiele ponad tydzień. Dla służb miejskich to czas na prace porządkowe. – Trwa koszenie, wycinka dzikich krzewów, zbieranie nieczystości, oczyszczanie parkingów i dróg dojazdowych w rejonie lotniska. Uporządkowany i zabezpieczony został teren ZDiTM pod zaplecze techniczne Męskiego Grania. Dodatkowo w dniach imprezy zostanie zwiększona liczba osób ochraniających teren parkingu miejskiego – wylicza Hanna Pieczyńska.

Męskie Granie to najpopularniejsza trasa koncertowa w Polsce. Bilety na oba dni w Szczecinie rozeszły się błyskawicznie.